جزییات پرداخت وام 15 میلیونی ازدواج

شرایط دریافت وام ازدواج

شرایط دریافت وام ازدواج به گزارش جوان بین معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تشریح جزئیات پرداخت وام ۱۵میلیونی ازدواج از سال آینده، از پرداخت وام به بیش از یك میلیون زوج جوان در سال ۹۶ اطلاع داد.


محمد مهدی تندگویان در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینكه اعتبار مورد نیاز برای پرداخت وام ازدواج 15 میلیونی در بودجه 97 تخصیص داده شده است؟ اظهار داشت: پیشنهاد افزایش وام ازدواج از 10 به 15 میلیون تومان برای نخستین بار توسط مجلس شورای اسلامی عنوان شد و سپس با دستور رئیس جمهور و پس از بررسی های شورای پول و اعتبار بانك مركزی به تصویب رسید، ازاین رو به نظر می رسد همزمان با این تصمیم محل پرداخت آن هم توسط دستگاه های مسئول مشخص شده است و بانك ها با استفاده از این بودجه وام را پرداخت خواهند كرد.

وام های ازدواج در سال آینده به روز و با كمترین زمان انتظار پرداخت می گردد
وی با تاكید بر اینكه در سال 96 به حدود یك میلیون جوان وام ازدواج پرداخت شده است، اضافه كرد: هم اكنون وام ازدواج در كمترین زمان ممكن پرداخت می گردد و زوج های زیادی در صف انتظار قرار ندارند؛ بنابراین نمی توان رقم دقیقی را برای پیش بینی تعداد وام های سال آینده اعلام نمود. ازاین رو بر مبنای تعداد ازدواج های سال آینده، وام ازدواج هم به روز و با كمترین زمان پرداخت خواهد شد.

تندگویان حداكثر زمان انتظار زوج هایی كه برای دریافت وام ثبت نام كرده اند را بین یك هفته تا 10 روز اعلام نمود و اظهار داشت: پرداخت وام ازدواج 15 میلیون تومانی در بودجه سال 97 پیش بینی شده و به زوج هایی كه سال آینده درخواست وام ازدواج بدهند پرداخت خواهد شد. همینطور درصورتیكه افرادی در صف انتظار دریافت وام باشند و زمان دریافت وام شان با پرداخت رقم 15 میلیونی وام همراه باشد، بر مبنای دستور العمل بانك مركزی، برایشان تصمیم گیری می گردد.

معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه خاطرنشان كرد: زمانی كه وام از 3 میلیون به 10 میلیون تومان افزایش یافت تعدادی از زوج های جوان در صف انتظار دریافت این وام بودند، اما بر مبنای دستور العمل بانك مركزی به این جوانان وام 10 میلیون تومانی پرداخت گردید.

وی با اشاره به اینكه بانك ها در سال قبل بهترین نوع همكاری را در پرداخت وام داشتند، توضیح داد: این بانكها طرف قرار داد با بانك مركزی هستند و بر مبنای اعتبارات و مشاركت سرمایه داخلی شان این مبالغ را پرداخت می كنند.

تندگویان با اشاره به اینكه در طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج به 600 هزار زوجی كه در صف انتظار بودند وام پرداخت شده است، اظهار نمود: بر همین مبنا بانك مركزی امسال از 11 بانكی كه برای پرداخت وام ازدواج در طرح ضربتی همكاری كرده بودند، قدردانی نمود.

شرایط و مراحل پرداخت وام در سال 97 تغییری نمی كند
معاون ساماندهی امور جوانان همینطور شرایط پرداخت وام ازدواج را بر مبنای دستورالعمل، ضوابط و مراحل سال قبل اعلام نمود و اظهار داشت: این وام به صورت یكسان در سراسر كشور پرداخت می گردد. همینطور به دلیل پرداخت سریع وام و نبود لیست انتظار، اولویت خاصی برای پرداخت آن به زوجین منظور نشده است و همه زوج های جوان كشور می توانند از آن بهره مند شوند. 

1396/10/25
14:39:49
5.0 / 5
5042
تگهای خبر: ازدواج , جوان , جوانان , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان