مددكاری اجتماعی نیازمند بازبینی جهانی

مددكاری اجتماعی نیازمند بازبینی جهانی به گزارش جوان بین رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران با تاكید بر اینكه مددكاری اجتماعی باید نیازمحور، آینده نگر، خانواده محور و جامعه محور باشد، اظهار داشت: مددكاری اجتماعی برای تاثیرگذاری در زندگی مردم نیازمند بازبینی اساسی در سطح جهانی است.


سید حسن موسوی چلك در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور خود در كنفرانس بین المللی مددكاری اجتماعی در ایتالیا با اشاره به اینكه این كنفرانس با حضور رئیس انجمن بین المللی مدارس (دانشگاه های) مددكاری اجتماعی، رئیس منطقه اروپای فدراسیون جهانی مددكاران اجتماعی و انجمنهای چند كشور و اساتید و مسولان ایتالیایی در شهر رم ایتالیا انجام شد اضافه كرد: در قسمتی از این برنامه، اورژانس اجتماعی ایران در حوزه مددكاری اجتماعی ارائه شد كه مورد استقبال شركت كنندگان قرار گرفت.
موسوی چلك با اشاره به اینكه در بخش دیگری از این همایش به چشم انداز آینده مددكاری اجتماعی در جهان اشاره شد، اظهار نمود: در این سخنرانی بر این محور تاكید كردم كه مددكاری اجتماعی برای تاثیرگذاری در زندگی مردم نیاز به یك بازبینی اساسی در سطح جهانی دارد، در غیر این صورت در آینده گرفتار ناكارآمدی خواهد شد.
وی با تاكید بر اینكه مددكاری اجتماعی باید نیازمحور، آینده نگر، خانواده محور و جامعه محور باشد، اشاره كرد: همین طور مددكاری اجتماعی بجای تاثیرپذیری مطلق از سیاستگذاری های انجام شده، باید در تدوین سیاست ها نقش موثری ایفا كند، چونكه در غیر اینصورت سازمان های درگیر حوزه مددكاری اجتماعی باید عوارض سیاست گذاری های ناكارآمد را جمع كنند كه كاری بس دشوار است.
ایشان سپس با تاكید بر سوژه نوآوری های اجتماعی اظهار نمود: در این كنفرانس دیداری با مسئولان مختلف حوزه اجتماعی و مراكز ارائه كننده خدمات همچون مركز خدمات اجتماعی بی خانمان ها، مركز مجازات جایگزین حبس، مركز روانپزشكی اجتماعی، مركز توانبخشی، مركز اسكان مهاجرین خارجی، بیمارستان روح القدوس، مركز جامع پشتیبانی از زنان در شهر روم و مركز پشتیبانی از زنان خشونت دیده، مركز مشاوره خانواده و مركز نگهداری مجرمین اعصاب و روان در شهر دیگر استان لاتزیوی ایتالیا نیز انجام شد.
ریس انجمن مددكاران اجتماعی ایران درانتها با اشاره به اینكه در بعضی از مشكلات از قبیل مواد مخدر، خشونت های خانگی، بی خانمانی، اختلالات روانی و معلولیت با ایتالیا اشتراك داریم، اظهار داشت: در این سفر گفت وگوهای علمی و مقایسه ای مفصلی درباب آنچه كه در ایران و ایتالیا و اتریش و رومانی و.. می گذرد انجام شد. این نوع ارتباطات بین المللی می تواند فرصت مناسبی برای تبادل تجارب باشد. این سفر علمی در قالب تفاهم نامه بین انجمن ایران و ایتالیا صورت گرفته است.
منبع:

1398/09/29
20:50:12
5.0 / 5
4668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان