وزیر رفاه:

خیرین با كمك دولت از ادامه فعالیت موتورهای تولیدكننده فقر جلوگیری نمایند

خیرین با كمك دولت از ادامه فعالیت موتورهای تولیدكننده فقر جلوگیری نمایند به گزارش جوان بین وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه جامعه خیرین باید از ادامه فعالیت موتورهای تولیدكننده فقر و لطمه های اجتماعی جلوگیری نمایند و در این بخش نیز كار پرخیر و پربركت انجام دهد، اظهار داشت: امیدواریم خیران برای اجرای قانون پشتیبانی از معلولان نیز كمك كنند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در آیین افتتاح رسمی شیرخوارگاه شبیر با اشاره به اینكه برای بنده افتخار بزرگی است كه در این مكان مقدس، یعنی مسجدی به نام شیرخوارگاه شبیر در جمع خیرین حضور دارم، اظهار داشت: خادمین دولت و خادمین بخش خصوصی گرد هم آمده و با هم پیوند خورده اند و حاصل زحمات شان را امروز می بینیم. باید قدر این یكپارچگی را بدانیم و از آن صیانت نماییم.
وی ادامه داد: پرچم ما برای كار خیر سفید است و همه باید دست به دست بدهیم و از همدیگر برای كار خیر سبقت بگیریم.
وزیر رفاه با اشاره به اینكه این كار باشكوه بركات بسیاری دارد، اظهار داشت: در همین مراسم یك خیر پذیرفت كه یك شیرخوارگاه دیگر در كشور بسازد. این روز را باید ثبت كرد، كار خیر ادامه می یابد.
شریعتمداری با اشاره به اینكه نباید مردم را از عمل به خیر و كمك های كوچك و خرد محروم كرد، اظهار داشت: باید شرایط را فراهم نماییم تا كمك های خرد و اندك نیز به سمت فعالیتهای خیر و نیكوكارانه هدایت شود. باید كسانی كه در راس این امور خیر هستند با گزارش دهی، شفافیت و اعتمادسازی این راه را پررونق تر كنند. هر چقدر شفافیت بیشتری داشته باشیم خیرات بیشتری را می توانیم جمع آوری نماییم.
وزیر رفاه با اشاره به اینكه كارهای خیریه در دنیا نیز دارای ضوابط مشخص هستند، اظهار داشت: در جلسه جامعه خیرین در استان خراسان حضور داشتم و آنجا گفته شد هدف شان صرف هزار میلیارد تومان امسال است. این رقم، رقم بسیار خوبی است و می تواند چندبرابر هم افزایش یابد؛ اگر به شفافیت، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی توجه داشته باشیم و امور خیر را به اطلاع مردم برسانیم و آن وقت خواهیم دید كه آنها حتما سهیم خواهند شد.
شریعتمداری با اشاره به اینكه جامعه خیرین باید از ادامه فعالیت موتورهای تولیدكننده فقر و لطمه های اجتماعی جلوگیری نمایند و در این بخش نیز كار پرخیر و پربركت انجام دهند، اظهار داشت: بعنوان مثال در همین مراسم اعلام گردید كه جهیزیه ۲۶ هزار معلول از جانب خیرین تامین می شود كه خود یك اقدام پیشگیرانه است.
وزیر رفاه اضافه كرد: كنترل تورم، ایجاد اشتغال، توسعه فعالیتهای مهارت افزایی در ایران، تكریم كارآفرینان و اكرام آنها و... نیز جزو وظایف دولت و كنترل كننده ادامه فعالیت موتور تولید فقر است و دولت در كنار خیرین می توانند كمك كنند تا این موتور از كار افتد.
وی افزود: موتور تولید معلول را نیز با حل مشكل آلاینده ها، كاهش آمار تصادفات، حذف نقاط پرخطر جاده ای، افزایش ایمنی كارگاه ها، عملیات غربالگری ژنتیكی و... كه از اقداماتی است كه از تولید معلولیت جلوگیری می كند را از كار بیندازیم.
شریعتمداری با اشاره به اینكه قانون پشتیبانی از معلولان تصویب شده و امید است منابع مورد نیاز اجرای این قانون كه ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود، تامین گردد و خیرین در این مورد نیز كمك كنند، عنوان كرد: ۱۳۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این قانون در بودجه پیشبینی شده و توان دولت با عنایت به شرایط موجود برای این امر محدود است.
وی با اشاره به حضور جوانی در منصب ریاست سازمان بهزیستی اظهار داشت: امروز راه نجات كشور بكارگیری نیروهای جوان است و باید این مسیر را ادامه دهیم. از سپردن مسئولیت به جوانان نترسید. در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مقام معظم رهبری بر سپردن مسئولیت به جوانان تاكید فرموده اند.
وی با اشاره به اینكه یك كار بزرگ دیگر در جامعه خیران، توجه به ایتام است، عنوان كرد: ۲۶ هزار كودك بی سرپرست و بدسرپرست داریم كه كمتر از نیمی از آنها در مراكز و ۳۴ شیرخوارگاه نگهداری می شوند. شیرخوارگاه شبیر می تواند بار بزرگی را در تهران درباره نگهداری كودكان بر دارد. برای تشكیل جلسه با جامعه خیرین و سپردن كودكان بی سرپرست و بدسرپرست تهران به شیرخوارگاه شبیر آماده هستیم. البته تعداد خانواده های متقاضی نیز كم نیست و باید شرایط را برای رفتن كودكان به خانواده ها بر حسب شرایط فراهم نماییم.
منبع:

1398/09/30
12:55:36
5.0 / 5
4667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان