شهردار تهران:

هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود

هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود به گزارش جوان بین شهردار تهران با اشاره به اینكه یكی از عارضه های كلانشهرها و شهرهای بزرگ این است كه مشكلات شان به اندازه جمعیت و وسعت شان بزرگ می شود، اظهار داشت: باید تلاش نماییم مشكلات بیشتر از این نشود، هر اقدامی به توسعه فقر بیانجامد مذموم خواهد بود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین افتتاح رسمی شیرخوارگاه شبیر با اشاره به اینكه كار خیر قسمتی از فرهنگ و باورهای ماست، اظهار داشت: طبیعتا یكی از عارضه های كلانشهرها و شهرهای بزرگ این است كه مشكلات شان به اندازه جمعیت و وسعت شان بزرگ می شود و باید برای آن چاره اندیشی كرد. از این حیث آلودگی هوا، ترافیك، حاشیه نشینی و لطمه های اجتماعی اجتناب ناپذیر و گریزناپذیر است.
وی ادامه داد: باید تلاش نماییم مشكلات بیشتر از این نشود، هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود. برای حل این معضل راهی جز این نیست كه همه تلاش نماییم تا قدری این لطمه ها را التیام بخشیم.
شهردار تهران افزود: باید از خیرین كه قسمتی از سرمایه و وقت خودرا صرف امور خیر می كنند، قدردانی نماییم. وظیفه اصلی همه ما این است كه كودكان بی سرپرست و بدسرپرست توانمند شده و در خانواده ها رشد كنند. یكی از وظایف دائمی همه همكارانم در مناطق، كمك به مراكز نگهداری از كودكان است.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینكه در هر جامعه ای به سبب عدم برخورداری از فرصت های برابر، افرادی نیازمند هستند كه به كمك آنها بشتابیم، اظهار داشت: معلولیت، بی سرپرست شدن، گرفتاری اعتیاد و دیگر لطمه های اجتماعی از این جمله اند. باید برای برگشت افراد لطمه دیده به جامعه تمهیداتی داشته باشیم.
وی با اشاره به تاسیس سازمان بهزیستی توسط شهید فیاض بخش و كارهای این سازمان در امتداد بهبود وضعیت جامعه هدف، اظهار داشت: بهزیستی پیش گیری از شیوع و بروز لطمه های اجتماعی و معلولیت ها را در رویكردهای نوین خود دنبال می كند. دومین رویكرد، جامعیت بخشی به خدمات توانمندسازانه است. توانمندسازی مبتنی بر جامعه روستایی تمام شده و توانمندسازی مبتنی بر جامعه شهری شروع شده است.
استاندار تهران افزود: رویكرد سوم نیز فراهم كردن بستر برای مشاركت های مردمی و ورود سازمان های مردم نهاد و نیكوكار است كه برای دل و نیت شان به كار خیر ورود كرده اند و افتخار بهزیستی این است كه به آنها تكیه كرده است. این سرمایه های باارزش مردمی شرایطی را برای كیفیت بخشی خدمات فراهم نموده اند كه ما امروز شاهد آن هستیم.
منبع:

1398/09/30
19:58:57
5.0 / 5
4326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان