رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد

تحویل چهارده هزار مسكن به خانوارهای دارای دو معلول تا سال آینده

تحویل چهارده هزار مسكن به خانوارهای دارای دو معلول تا سال آینده جوان بین: رئیس بنیاد مستضعفان از ساخت و تحویل چهارده هزار واحد مسكونی به خانوارهای دارای دو فرزند معلول تا سال آینده آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پرویز فتاح امروز در یك نشست خبری با اشاره به اقدامات بنیاد علوی اظهار داشت: بنیاد علوی درآمدهای بنیاد مستضعفان را صرف مناطق محروم می كند و 12 منطقه برای این فعالیت ها را شناسایی كرده كه منطقه قلعه گنج یكی از این مناطق است. این مناطق درباب محرومیت زدایی توانمندسازی، اشتغالزایی و... فعالیت می كند. می خواهیم تا تعداد این 12 منطقه را افزایش دهیم، اما باید با استانداران و مسئولان محلی نیز هماهنگ باشیم و بتوانیم الگوی توسعه قلعه گنج را در كشور توسعه دهیم.
وی با اشاره به اینكه حدود 100 مدرسه نیز از طرف بنیاد مستضعفان ساخته شده و این روند ادامه دارد اشاره كرد: چند بیمارستان نیز در مناطق آبادان، اهواز، دزفول، مراوه تپه در حال راه اندازی است و وزارت بهداشت نیز از فعالیت بنیاد در این خصوص رضایت دارد.
رئیس بنیاد مستضعفان درباب ساخت و تحویل مسكن به خانوارهای دارای دو فرزند معلول نیز توضیح داد: تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی در این خصوص بسته شده و تحویل 14 هزار واحد تا سال آینده به این افراد صورت خواهد گرفت. حتی به آقای قبادی دانا -رییس سازمان بهزیستی- پیشنهاد كردیم كه اگر مسكن افرادی با این شرایط روی زمین مانده است. آنرا به ما واگذار كند و بدین سان 4000 نفر دیگر شناسایی شدند.
به گفته فتاح، برنامه پنج ساله بنیاد در حال آماده شدن است و تا آخر سال با تصویب هیات امنا به مرحله اجرا خواهد رسید، امسال بنیاد علوی 1200 میلیارد تومان هزینه كرده است كه این هزینه با استفاده از سود بخش اقتصادی بنیاد مستضعفان انجام شده است.
فتاح درباب همكاری بنیاد مستضعفان و كمیته امداد نیز توضیح داد: زمانی كه به بنیاد مستضعفان آمدم با دستور رهبری همچنان عضو هیات امنای كمیته امداد نیز هستم. همچنانكه آقای بختیاری بعنوان رئیس كمیته امداد قبل از تصدی ریاست عضو هیات امنا بودند و حالا مقرر است مسیر ما را البته به شكل بهتری ادامه دهند. در بنیاد كارهای محرومیت زدایی انجام می شود كه برخی از آنها از بستر كمیته امداد است و طی صحبتی كه با آقای بختیاری كردیم توافقنامه ای برای اوایل بهمن ماه آماده شده است.
فتاح درباب باغات تهران كه در اختیار بنیاد مستضعفان است توضیح داد: در تهران و مراكز استانها باغاتی در اختیار بنیاد مستضعفان است كه بنیاد موظف بوده تا آنها را حفظ كند و اگر این باغات تبدیل به ساختمان شده یا از درختان آن مراقبت نشده این مساله كارت زردی برای بنیاد است اما اگر شهرداری ها بتوانند آنها را بهتر حفظ كنند به این سمت حركت می نماییم. یكی از نخستین كارهایم در بنیاد مستضعفان دعوت از شهردار بود كه از محل ساختمان بنیاد و اراضی نزدیك آن بازدید كردیم و در نهایت هفته گذشته نیز توافقنامه ای را به امضا رساندیم تا قسمتی از باغات را به شهرداری دهد. البته برخی از اعضای شورای شهر نیز اظهاراتی داشتند. چونكه هزینه نگهداری از باغات تا زمانی كه در اختیار بنیاد بود بر عهده ما قرار داشت اما با تحویل این باغات از عهده بنیاد خارج می شود. به سبب هزینه هایی كه نگهداری از این باغات بر عهده شهرداری ها می گذارد گاهی شهرداری ها از تحویل آنها ابا دارند.
رئیس بنیاد مستضعفان اضافه كرد: سال قبل دو تا سه باغ و پارك تحویل داده شد و امسال نیز اگر شورای شهر با شهرداری همكاری لازم را انجام دهد در تلاش هستیم تا این باغات به نفع مردم استفاده گردد. همین محل بنیاد 19 هكتار زمین دارد كه ما تنها در پنج هكتار آن مستقریم و 14 هكتار از این زمین ها باغ است كه ما از آنها نگهداری كرده ایم اما اگر شهرداری تمایل داشته باشد آنرا واگذار خواهیم كرد تا درهای آنرا جهت استفاده مردم باز كنند. البته معتقدیم كه این باغ ها باید به استفاده مردم برسد و بجای تبدیل شدن آنها به رستوران یا مكان های تجاری از طرف شهرداری به استفاده مردم برسد.
فتاح در خاتمه درباب كارهای محرومیت زدایی نیز توضیح داد: تمام كارهای بنیاد مستضعفان درباب مسكن، محرومیت زدایی، اشتغال و... در مناطق محروم است و الگوی قلعه گنج نیز به شكل مطالعه شده و با چند مشاور از داخل و خارج كشور اجرا شد. مطالعات كافی و كارشناسی درباب آن صورت گرفت و با راه اندازی چند شعبه كارخانه و كارهای اشتغالزایی تبدیل به یك الگو شده است.
منبع:

1398/10/04
14:21:38
5.0 / 5
4982
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان