جشنواره اسباب بازی های ایرانی، جشنواره ای برای كودكان

جشنواره اسباب بازی های ایرانی، جشنواره ای برای كودكان به گزارش جوان بین نشست رسانه های پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی بامداد روز سه شنبه ۳ دی در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار گردید.به گزارش جوان بین به نقل از خبر آنلاین به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل كانون، نشست رسانه ای پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور حسین ربانی غریبی معاون تولید كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و رئیس جشنواره، محسن حموله دبیر جشنواره، حامد رهنما مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل كانون و مسؤلان كمیته های مختلف جشنواره، بامداد روز سه شنبه ۳ دی در سالن كنفرانس مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار گردید.
در ابتدای این نشست حسین ربانی درباره اهمیت اسباب بازی اظهار نمود: شاید تخیل كودكان ما در فضای مجازی رشد كند ولی بخش های دیگر ذهن و جسم كودكان با اسباب بازی رشد می كند. ما باید ماهیت درست و به روز اسباب بازی را ارتقا دهیم.
وی افزود: تعداد فروشگاه های عرضه اسباب بازی ها بیشتر شده و این سبب بالا رفتن تیراژ تولید شده است. انجمن اسباب بازی یك فرصت برای جامعه تولیدكنندگان اسباب بازی است.
ربانی تاكید كرد: وقتی واردات اسباب بازی كاهش پیدا كرده، بهترین فرصت برای رشد تولید ملی است. گردهمایی تولیدكنندگان و فعالان اسباب بازی هدف اصلی جشنواره است تا فرصت های عرصه اسباب بازی بررسی شود.

وی اعتقاد دارد باید فیلم ها و انیمیشن هایی كه عرصه اسباب بازی را تغذیه می كنند، تقویت شود.
معاون تولید كانون پرورش فكری با اشاره به نیاز تأسیس اتحادیه اسباب بازی، خاطرنشان كرد: دولت هنوز حمایتی از صنعت اسباب بازی ندارد. اشتغال زایی در صنعت اسباب بازی بالاست. ایجاد تولید منسجم از راه شهرك اسباب بازی هم می تواند در این حوزه تأثیرگذار باشد.
ربانی با اشاره به تولید فیلم سینمایی و انیمیشن از جانب كانون، اضافه كرد: هدف ما این است كه تولید محصولات جانبی همچون اسباب بازی این آثار را افزایش دهیم.
رییس جشنواره ملی اسباب بازی تاكید كرد: در حوزه اسباب بازی نشست های تخصصی در كانون با حضور فعالان بخش خصوصی صنعت اسباب بازی برگزار كردیم چونكه هدف ما در كانون این است كه در حوزه تولید كمتر حضور پیدا نماییم و بیشتر به طراحی و ایده پردازی بپردازیم.

سپس محسن حموله دبیر جشنواره هم به ایراد سخنانی پرداخت و اظهار داشت: این دوره با شعار «تمرین زندگی» برگزار می گردد. مسئولیت پنجمین جشنواره بر عهده كانون است. پشتیبانی از تولید ملی، برقرای ارتباط میان فعالان و كمك به ارتقای صنعت اسباب بازی همچون اهداف این دوره از جشنواره هستند.
وی در ادامه به عرضه توضیح هایی در مورد رویكردها، مخاطبان و بخش های مختلف پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی پرداخت.
وی اظهار نمود: امسال رشد قابل ملاحظه ای با حضور ۱۶۰ تولیدكننده برای معرفی ۲هزار اسباب بازی در بخش نمایشگاه تخصصی جشنواره داریم. توجه ویژه ای هم به عروسك های ایرانی داریم.
حموله در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در این دوره هفت نشست تخصصی را تدارك دیده ایم. طی نشستی انجمن طراحان عروسك ایرانی هم فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود. همینطور چهار كارگاه تخصصی هم خواهیم داشت.
وی در ادامه به كمیته های تخصصی پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی اشاره و به برنامه ها و فعالیتهای هر كدام از كمیته ها پرداخت.
دبیر جشنواره خاطرنشان كرد: امسال از ۳ تولیدكننده، ۳ پیشكسوت و ۳ نهاد مربوط به صنعت اسباب بازی قدردانی می شود. شادی پیمایی و عروسك های غول پیكر را طی دو روز در جشنواره خواهیم داشت و ناصر آویژه هم نمایشی محیطی در روزهای جشنواره اجرا می كند. تماشاخانه سیار را به استان سیستان و بلوچستان ارسال می نماییم.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل كانون در این بخش از نشست اظهار داشت: با هماهنگی معاونت تولید كانون، در هفته اسباب بازی برخی از كتابخانه های سیار كانون در مناطق كم برخوردار حاضر می شوند و اسباب بازی های كانون را عرضه می كنند. همینطور از سفارتخانه های مختلف دعوت به عمل آوردیم كه در این جشنواره از تولیدات ایرانی بازدید نمایند.

محسن رجبی مسئول كمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره در ادامه و در پاسخ به پرسش اصحاب رسانه درباره هزینه جشنواره، قیمت و كیفیت اسباب بازی ها توضیح داد: جشنواره خیلی یكپارچه در بخش نمایشگاه تخصصی برگزار می گردد و از یك ماه قبل برنامه ریزی كردیم. به علت افزایش قیمت بنزین قیمت خیلی از كالاها گران شده ولی افزایش قیمت در عرصه اسباب بازی نداشتیم و تولیدكنندگان قیمت كالای خویش را بالا نبرده اند و قیمت داخل بازار پایین تر است؛ ازاین رو تخفیفی را در نظر نگرفته ایم.
وی افزود: در جشنواره یك اتاق بازی نمونه راه انداخته ایم كه به مدیران و معلمان آموزش و پرورش بعنوان نمونه جهت راه اندازی اتاق های بازی در مدارس آموزش و پرورش نشان دهیم.
ربانی در ادامه این سخنان تاكید كرد: در این جشنواره فقط كالای تولید شده ی داخل كشور در نمایشگاه عرضه می شود. ما پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی را با حداقل هزینه برگزار می نماییم.
در بخش پایانی این نشست هم اعلام گردید بخش بازی آزمایی برای كودكان و نوجوانان و همینطور قدردانی از محصولات جدیدی كه توانسته باشند نظر كودكان و نوجوانان را جذب كرده باشند، در نظر گرفته شده است.
۲۳۵۲۳۲


منبع:

1398/10/07
20:26:49
5.0 / 5
4976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان