حمایت بنیاد بركت از زنان سرپرست خانوار كارآفرین

حمایت بنیاد بركت از زنان سرپرست خانوار كارآفرین به گزارش جوان بین بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از زنان سرپرست خانوار كه متقاضی اشتغال یا دارای طرح های كارآفرینی هستند حمایت می كند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معاون توسعه كارآفرینی اجتماع محور بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این خبر اظهار داشت: تا به امروز ۳۲۵۰ طرح اشتغال زایی در چارچوب مدل اجتماع محور «سحاب» (سرمایه گذاری حمایتی اشتغال بركت) برای زنان سرپرست خانوار مناطق محروم و روستایی راه اندازی شده كه ایجاد ۱۰ هزار شغل را به دنبال داشته است.

رضا راضی زاده اضافه كرد: بنیاد بركت در جهت توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، عرضه آموزش و مهارت های كارآفرینی به آنها را در مناطق محروم ۲۸ استان كشور در دستور كار دارد.

وی اعتبار در نظر گرفته شده جهت راه اندازی این ۳۲۵۰ طرح را ۲۹۲۵ میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان كرد: با توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، علاوه بر آن كه كانون خانواده شان ثبات پیدا می كند و به درجه قابل قبولی از رفاه می رسد، از صدمه های اجتماعی هم مصون می مانند.

معاون توسعه كارآفرینی اجتماع محور بنیاد بركتِ ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه با تاكید بر حمایت این بنیاد از زنان سرپرست خانوار كشور تصریح كرد: با عنایت به مشكلات بودجه ای و كمبود منابع كه دستگاه های ذیربط و دست اندركار مسائل زنان سرپرست خانوار با آن دست به گریبان هستند، بنیاد بركت در مناطق هدف خود به این مورد ورود كرده و توانمندسازی این زنان را از راه اشتغال زایی بعنوان یكی از اهدافش تعریف كرده است.

راضی زاده افزود: بنیاد بركت در چارچوب طرح های اشتغال زایی اجتماع محور از خانمهایی كه دارای توانمندی ها و مهارت های كافی برای اشتغال و حتی عرضه طرح های كارآفرینی هستند حمایت می كند.

معاون توسعه كارآفرینی اجتماع محور بنیاد بركتِ ستاد اجرایی فرمان امام اضافه كرد: تا به امروز برای زنان سرپرست خانوار ۲۸ استان همچون استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، فارس، خراسان رضوی، مازندران، لرستان، اصفهان و خراسان جنوبی اشتغال بوجود آمده است.

راضی زاده توضیح داد: هدف ما در بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار از راه ایجاد درآمد پایدار می باشد و این توانمندسازی سبب تحول در همه اركان زندگی آنها خواهد شد.

وی با اشاره به شناسایی و معرفی زنان سرپرست خانوار متقاضی اشتغال توسط تسهیل گران بنیاد بركت عنوان كرد: با عنایت به شناختی كه تسهیل گران از جوامع محلی دارند، این زنان كارآفرین و متقاضی اشتغال را معرفی می كنند.

معاون توسعه كارآفرینی اجتماع محور بنیاد بركت خاطرنشان كرد: از هر زن سرپرست خانواری كه طرحی برای اشتغال زایی داشته باشد با آموزش و توانمندسازی حمایت می نماییم. همینطور اگر طرحی را برای كارآفرینی عرضه كنند كه برای دیگران هم ایجاد اشتغال كند مورد حمایت بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام قرار خواهند گرفت.1398/10/08
20:11:05
5.0 / 5
5085
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان