واریز بسته معیشتی مددجویان ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار

واریز بسته معیشتی مددجویان ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار به گزارش جوان بین مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به پرداخت 280 هزار فقره تسهیلات به نیازمندان در 9 ماهه سال جاری اظهار داشت: تابحال بیشتر از 250 هزار خیر در این صندوق سپرده گذاری كرده اند كه تمام اعتبارات سپرده شده، به نفع محرومان وام داده خواهد شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مجید باجلان با تبریك نامگذاری ۱۴ اسفند بعنوان روز «ترویج فرهنگ قرض الحسنه» در تقویم رسمی كشور از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، اضافه كرد: قرض الحسنه در كمیته امداد سابقه ای ۴۰ ساله دارد و در اولین اساسنامه این نهاد در كنار رسیدگی به امور معیشتی و حمایتی، بر قرض الحسنه برای مددجویان و نیازمندان تاكید گردیده است.
وی با اشاره به اینكه گره گشایی از نیازمندان از ماموریت های اصلی كمیته امداد است، افزود: ۱۴ اسفند همزمان با تاسیس كمیته امداد در سال ۵۷، از گذشته بعنوان روز «احسان و نیكوكاری» نامگذاری شده بود كه از امسال بعنوان روز ترویج فرهنگ قرض الحسنه نیز شناخته خواهد شد.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به راه اندازی این صندوق در سال ۹۵ اشاره نمود و اظهار داشت: كمیته امداد پرچم دار قرض الحسنه در كشور است و با اتكا به تجربه ۴۰ ساله خود دراین زمینه، صندوق امداد ولایت را با مجوز بانك مركزی تاسیس كرده است.
باجلان افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت هم اكنون ۳۲ شعبه در سراسر كشور دارد و از زمان تاسیس تاكنون، یك میلیون فقره وام معادل سه هزار میلیارد تومان قرض الحسنه به مددجویان و نیازمندان پرداخت كرده است.
وی بر اهمیت سپرده گذاری خیران در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اصرار كرد و اظهار داشت: صندوق امداد ولایت هیچ گاه به سمت كار اقتصادی با سپرده ها نرفته و طبق اساسنامه نخواهد رفت و تمام اعتبارات سپرده شده به نفع محرومان تسهیلات داده خواهد شد.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اشاره كرد: تابحال بیشتر از ۲۵۰ هزار خیر در این صندوق سپرده گذاری كرده اند، كه گردش این سپرده ها به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می رسد.
باجلان اظهار نمود: صندوق امداد ولایت بعنوان یك صندوق قرض الحسنه واقعی هیچگونه سود و كارمزدی از تسهیلات كارگشایی نیازمندان دریافت نمی كند و برای دیگر وام ها نیز تنها ۳ درصد كارمزد در ابتدای پرداخت كسر می شود.
وی ضمانت متناسب با شرایط مددجویان را از خاصیت های تسهیلات صندوق امداد ولایت دانست و اضافه كرد: علاوه بر وام تا سقف ۱۰ میلیون تومان برای كارگشایی، تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ودیعه مسكن، وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای اشتغال و خودكفایی و تا ۳۵ میلیون تومان برای تامین مسكن نیازمندان ارائه می شود.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بر نظارت بانك مركزی و موسسه حسابرسی مفید راهبر بر عملكرد این صندوق اصرار كرد و افزود: اعتبارات پرداخت وام صندوق امسال معادل ۲ هزار میلیارد تومان است كه در ۹ ماهه امسال ۱۶۸۰ میلیارد تومان وام در چارچوب ۲۸۰ هزار فقره پرداخت شده است.
باجلان با اشاره به اینكه میزان وام پرداختی به نیازمندان تا آخر سال جاری به ۴۰۰ هزار فقره خواهد رسید، اظهار داشت: برای سال آینده سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای صندوق پیش بینی شده كه در نظر داریم میزان وام پرداختی را به ۵۰۰ هزار فقره افزایش دهیم و همین طور سرانه وام پرداختی نیز بیشتر خواهد شد.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، وی با اشاره به پرداخت مبالغ سبد معیشتی مددجویان از طرف صندوق امداد ولایت، اظهار داشت: این صندوق از طرف بانك مركزی بعنوان عاملیت پرداخت سبد معیشتی شناخته شده و مبالغ سبد معیشتی مددجویان ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
منبع:

1398/10/11
23:32:55
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: اقتصاد , تسهیلات , مسكن , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان