آگهی پزشكان كانادایی نسبت به خطرات مصرف ماری جوانا

آگهی پزشكان كانادایی نسبت به خطرات مصرف ماری جوانا جوان بین: در صورتیكه شماری از كشورهای جهان روند قانونی اعلام كردنِ مصرف ماری جوانا را آغاز نموده اند، شماری از پزشكان كانادایی در یك مطالعه تازه نسبت به عوارض مصرف آن آگهی داده اند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در مقاله ای كه در نشریه" بنیاد طبی كانادا" انتشار یافته است، متخصصان علوم پزشكیِ دانشگاه تورنتو آگهی داده اند كه عدم آگاهی مصرف كنندگان ماری جوانا از عوارض آن و طول زمانی كه این ماده بر بدن آنها تاثیر می گذارد می تواند نگران كننده باشد.
ماری جوانا در سال ۲۰۱۸ در كانادا قانونی اعلام گردید و مطابق نتایج یك نظرسنجی سراسری در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷ درصد پاسخ دهندگان تایید كرده بودند كه حداقل یك دفعه در طول سه ماه گذشته این ماده را مصرف كرده اند.
پزشكان در مقاله تازه خود گفته اند زمانی كه فردی ماری جوانا مصرف می كند، عوارض آن تا چند دقیقه اول بروز نمی كند و فرد ابتدا حس سرخوشی دارد اما اثرات روانی مصرف این مخدر می تواند تا ۴ ساعت بعد، آغاز به ظاهر شدن كند و تا ۸ ساعت و حتی بیشتر هم دوام داشته باشد.
این تاخیر در روند ظهور عوارض می تواند فرد مصرف كننده را به اشتباه بیاندازد كه میزان مصرف را بالا ببرد غافل از آن كه اثرات مصرف نیاز به زمان دارند تا خودرا نشان بدهند.
نگرانی ها درباره مصرف ماری جوانا از آن جهت بیشتر شده است كه با قانونی اعلام شدن این ماده در كانادا، محصولاتی همچون شیرینی، نوشیدنی و اقلام پخته شده با ماری جوانا به شكل گسترده ای به بازارها راه یافته اند.
به گزارش یورونیوز، در این مقاله از پزشكان خواسته شده است تا بطور علنی با مراجعان خود درباره عوارض مصرف ماری جوانا و خطرات ناشی از آن همچون تاثیر بد بر روند یادگیری در مغز و تاثیرات سوء آن بر رانندگی صحبت كنند.
منبع:

1398/10/19
21:45:46
5.0 / 5
5064
تگهای خبر: پزشك , جوان , دانشگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان