توضیحات تامین اجتماعی درباب نحوه پرداخت بدهی داروخانه های بیمارستانی

توضیحات تامین اجتماعی درباب نحوه پرداخت بدهی داروخانه های بیمارستانی به گزارش جوان بین مدیركل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بدهی باقی مانده 1400 میلیاردی سازمان تامین اجتماعی به مراكز درمانی اظهار داشت: كل بدهی باقی مانده ما به دانشگاه ها، 380 میلیارد تومان و به بخش خصوصی 990 میلیارد تومان است، اما داروخانه ها هیچ بدهی معوقی از سال قبل ندارند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، شهرام غفاری درباره وضعیت پرداخت مطالبات مراكز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه و اظهار نمود: امسال بیشتر از ۱۶ هزار میلیارد تومان پول پرداخت كردیم كه ۸۰۰۰ میلیارد تومان آن برای دانشگاه ها واریز شد. بخشی هم مربوط به مطالبات معوق قبلی و مطالبات امسال بخش خصوصی بوده است.
وی با اشاره به بدهی باقی مانده ۱۴۰۰ میلیاردی سازمان تامین اجتماعی به مراكز درمانی اظهار داشت: كل بدهی باقی مانده ما به دانشگاه ها، ۳۸۰ میلیارد تومان و به بخش خصوصی ۹۹۰ میلیارد تومان است، اما داروخانه ها هیچ بدهی معوقی از سال قبل ندارند.
وی درباره بدهی معوق به داروخانه ها اظهار داشت: اگر داروخانه طرف قرارداد ما باشد ما پول را برای داروخانه ها واریز می نماییم اما گاهی بیمارستان یا دانشگاه طرف قرارداد ماست كه كل خدمات آن شامل داروخانه، آزمایشگاه و پاراكلینیك در ذیل این قرارداد تعریف می شود و خود دانشگاه یا بیمارستان برمبنای اولویتها مبالغ را به حوزه های مختلف درمانی پرداخت می كنند. ما اجازه ورود به این حوزه را نداریم.
مدیركل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینكه البته ما از دانشگاهها و بیمارستانها تقاضا كردیم كه دارو و تجهیزات پزشكی را باتوجه به سرمایهای بودن آنها در اولویت قرار دهند اظهار داشت: امیدواریم این مهم، عملیاتی شود.
غفاری درباره بینظمی در پرداختی به داروخانهها عنوان كرد: نظم پرداخت داروخانهها حدودا مناسب می باشد اما باید توجه داشت كه سازمان تامین اجتماعی یك بنگاه اقتصادی- اجتماعی و متاثر از كلان كشور است. ضمن اینكه ما هم اكنون بیشتر از ۱۵ هزار میلیارد تومان مطالبه قطعی داریم و بالای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نیز به صورت سنواتی از دولت طلبكاریم.
غفاری در واكنش به كاهش ارزش دفترچههای بیمه تامین اجتماعی در بعضی مراكز درمانی اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از یك میلیون تامین اجتماعیِ بیمه شده در مراكز مِلكی ما خدمات صد درصد رایگان دریافت می كنند و بیشتر از صد میلیون هم بازگشت سرپایی داشتیم.
مدیركل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در یك برنامه رادیویی افزود: سازمان تامین اجتماعی مشكل مالی ندارد، بلكه مشكلش نقدینگی است. جریان نقدینگی نیز متاثر از شرایط كشور و فراتر از مدیریت سازمان است اما مدیریت سازمان هم در تلاش است تا مشكلات را حل كند.1398/11/05
14:29:40
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان