سفارش رئیس نظام روان شناسی به شورای نگهبان

سفارش رئیس نظام روان شناسی به شورای نگهبان به گزارش جوان بین رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور به شورای نگهبان سفارش كرد در گزینش های خود جایی هم برای سلامت روان لحاظ كنند؛ همینطور در انتصاب مسؤلان، سلامت روان هم جزو استعلامات قرار گیرد چونكه سرنوشت مردم در دست این مسؤلان است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد حاتمی- رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور در مراسم اعطاء پروانه های اشتغال تخصصی و مراكز خدمات روان شناسی و مشاوره، با اشاره به حوادث اخیر در كشور، بخصوص شهادت سرباز ولایت، شهید قاسم سلیمانی، اظهاركرد: بنده ۱۵ سال با شهید قاسم سلیمانی در صدا و سیمای مركز كرمان و گروه تلویزیونی شاهد از نزدیك در ارتباط بوده ام، ایشان دارای شخصیتی منحصر به فرد و به مسائل فرهنگی اشراف كامل داشت. همینطور شهادت مسافران پرواز ۷۵۲ كه مسبب آن دولت آمریكا به خاطر ایجاد تشنج در منطقه بود، ما را دردمند كرد. در حادثه مراسم خاكسپاری پیكر مطهر شهدای مقاومت در كرمان و حادثه سیل هم بعضی از هم وطنان مان را از دست دادیم كه این هم باعث اندوه و غم برای ملت شریف ایران شد. امیدواریم از این پس روزهای خوبی در پیش داشته باشیم.
وی ادامه داد: سفارش می كنم در این شرایط در كنار مردم باشیم. با مردم حرف بزنیم. ما برای مداخله در بحران، برنامه داریم و درصدد تشكیل دبیرخانه آن هستیم. حالا بانك اطلاعات داوطلبان در حال جمع آوری است.
حاتمی با بیان اهمیت وجود روان شناس و مشاور در كنار مسؤلان، اظهار داشت: تمام مسؤلان ما باید از وجود روان شناس و مشاور در كنار خود جهت تصمیم گیری های شان بهره مند باشند. نیروهای نظامی، استانداران و سایر مسؤلان باید از روان شناس و مشاور استفاده كنند.
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور، خاطرنشان كرد: به شورای نگهبان سفارش می كنم در گزینش خود جایی هم برای سلامت روان بگذارند، همینطور در انتصاب مسئولین، سلامت روان باید جزو استعلامات قرار گیرد چونكه سرنوشت ما در دست این مسئولین است.
وی، با تاكید بر این كه حاكمیت روان شناسی و مشاوره باید بر عهده سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور باشد، اظهار داشت: نباید نهادهای موازی دست اندركار باشند. ما تمام تلاش خویش را برای ارتقاء جایگاه سازمان به كار خواهیم بست.
وی افزود: بنده وقت زیادی برای بیمه گذاشتم، چونكه اقشار كم درآمد و صدمه پذیر از این طریق می توانند از خدمات روان شناسی و مشاوره استفاده كنند.
دانشیار دانشگاه خوارزمی، اضافه كرد: ما در چند ماه گذشته وقت زیادی برای تثبیت جایگاه سازمان در حاكمیت و بین مردم گذاشته ایم و كوشیده ایم تا صدا و سیما و رسانه ها از روان شناسان و مشاوران صلاحیت دار كه عضو سازمان هستند و مجوز فعالیت حرفه ای دارند، استفاده كنند.
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور، خاطرنشان كرد: حالا وحدت بی نظیری میان روان شناسان و مشاوران بوجود آمده است. اگر ما در درون خود وحدت نداشته باشیم، دیگران سوء استفاده می نمایند.
رئیس انجمن مطالعات روان درمانی ایران، اظهار داشت: بعضی از روان شناسان و مشاوران ما كه نامزد شركت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند، تائید صلاحیت شدند. ما از آنها حمایت می نماییم، حتی از كسانی كه همسو با سازمان هستند هم حمایت خواهیم كرد. از شما درخواست می كنم حتما در معادلات سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشید، چونكه مردم به شما اعتماد دارند.
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور، اضافه كرد: در ۱۵ سال قبل ما یك اتاق در استان ها نداشته ایم، اما حالا با رایزنی سازمان و دستور معاون اول رئیس جمهور به استان داران سراسر كشور تابحال پنج استان از دفتر برخوردار شده اند. ما باید در استان ها ساختارسازی كرده و دفتر و تابلو داشته باشیم و مردم ما را بشناسند.
وی تصریح كرد: سازمان خانه دوم شماست، برای رشد و ارتقاء آن تلاش كنید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره كشور، در این مراسم، دكتر فریبرز درتاج؛ معاون پژوهشی، دكتر حسن عماری؛ سرپرست معاونت آموزش، دكتر ناصر صبحی قراملكی و دكتر جواد خلعتبری؛ عضو هیئت بازرسان و دكتر امین رفیعی پور؛ مشاور رئیس سازمان حضور داشتند.1398/11/11
21:32:02
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: آموزش , بحران , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان