5 و چهار دهم درصد نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در جمعیت فعال كشور

5 و چهار دهم درصد نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در جمعیت فعال كشور به گزارش جوان بین دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: هرمزگان بیشتر از ۹ درصد كشفیات مواد مخدر كل كشور را به خود اختصاص داده كه این نشان از عزم جدی مسؤلان استان در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اسكندر مومنی بامداد امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر هرمزگان ضمن تبریك ایام الله دهه فجر اظهار داشت: تلاشهای بسیاری در استان در حوزه های مختلف به خصوص مبارزه با مواد مخدر انجام شده است كه جای تقدیر و تشكر از استانداری، شورا و دستگاه های عضو شورا دارد.

وی ادامه داد: استان هرمزگان حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد و كشفیات این استان، بیشتر از ۹ درصد كشفیات كل كشور را به خود مختص كرده است كه نشان داده است طی چند سال گذشته، مسؤلان استان توجه جدی به این حوزه دارند.

دبیركل ستاد با اشاره به جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر كه با حضور ریاست جمهوری تشكیل شد، اظهار داشت: در این نشست چند اولویت همچون «مقابله با مواد مخدر با تمركز بر استان های مرزی»، «ساماندهی معتادان متجاهر» و «اقدامات پیشگیری و اجرای طرح یاریگران زندگی» تبیین و تاكید شد.

مومنی بیان نمود: جمهوری اسلامی ایران تلاشهای زیادی را در عرصه مبارزه با مواد مخدر انجام داده است كه اگر این اقدامات نبود، وضعیت فعلی به مراتب بسیار بدتر از وضعیت كنونی بود.

وی با تاكید بر اینكه در حوزه جلوگیری از اعتیاد، باید از همه ظرفیت ها استفاده كرد؛ اظهار داشت: همزمان با انجام اقدامات مقابله ای باید اقدامات درمانی و كاهش صدمه و جلوگیری از اعتیاد هم صورت گیرد.

دبیركل ستاد خاطرنشان كرد: تمركز اصلی ستاد بر اقدامات جلوگیری از اعتیاد و اجرای طرح یاریگران زندگی برپایه آن است؛ اگر بخواهیم جمعیت معتادان را كم كنیم؛ راه گریزی نداریم كه در كنار اقدامات مقابله ای، بازدارندگی درونی هم ایجاد كنیم؛ بنابراین ستاد مبارزه با مواد مخدر از هر طرح و ایده‎ای در حوزه جلوگیری از اعتیاد استقبال می كند.

مومنی اظهار داشت: در ده ماهه نخست سال جاری حدود ۸۰۰ تن مواد مخدر در كشور كشف شده است كه این میزان ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ وی بیان نمود: بیشتر از ۷۵ درصد كشفیات موادمخدر مربوط به استان های شرقی و ۲۵ درصد هم مربوط به سایر نقاط كشور است.

دبیركل ستاد اضافه كرد: سال جاری مجموع عملیات ها و درگیری ها در امر مبارزه با موادمخدر نسبت به سال قبل ۵۱ درصد رشد و شهدای مبارزه با مواد مخدر ۷۰ درصد كاهش داشته است و ۷۴ درصد كشفیات هم اقدامات اطلاعاتی بوده است كه این حاكی از مبارزه هدفمند دستگاه‎های مقابله ای كشور است.

مومنی همینطور نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در جمعیت فعال كشور را ۵.۴ درصد عنوان نمود و اظهار داشت: میزان شیوع مصرف مواد مخدر در هرمزگان ۴.۲۸ درصد است كه این رقم، پایین تر از میانگین كشوری است.

وی ادامه داد: میزان شیوع اعتیاد در جمعیت دانش آموزی كشور هم ۲.۱ درصد است و این رقم در جمعیت دانش آموزی استان هرمزگان ۱.۸ درصد می باشد، همینطور میزان شیوع اعتیاد در جمعیت دانشجویی كشور ۴.۷ است و این رقم در استان ۳ درصد می باشد.

مومنی در انتها با اشاره به اینكه هرمزگان رتبه دوازدهم شیوع مصرف موادمخدر در كشور را دارد، اظهار داشت: میزان شیوع اعتیاد در جمعیت كارگری كشور ۲۳ درصد است كه این رقم در جمعیت كارگری استان هرمزگان ۲۹ درصد است و زنگ خطر جدی است و باید اقدامات پیشگیرانه ای در این كانون هدف اجرایی شود.1398/11/15
23:13:54
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: دانشجو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان