چه وقت طلاق عاطفی اتفاق می افتد؟

چه وقت طلاق عاطفی اتفاق می افتد؟ به گزارش جوان بین روزنامه جوان نوشت: یك روزی یك جایی با كسی احساس نزدیكی می كنید و فكر می كنید خیلی می تواند دركتان كند و شما را بفهمد. احساس می كنید می توانید با او حرف بزنید و او هم سراپا برای شما گوش می شود. غافل از اینكه شما الان برای خودتان یك خانه و خانواده دارید.


مجبور هستید خودتان را گول بزنید و بگویید: «من او را دوست ندارم، به زور با او ازدواج كردم، الان نمی توانم از او جدا شوم، اگر می توانستم بطور قطع این كار را می كردم و... »گاهی اوقات احساسات شدیدی سراغمان می آید كه قبلاً افكار آنرا در ذهنمان داشته ایم. مثلاً با خودمان می گوییم چرا وقتی نمی توانم همسرم را تحمل كنم، دوستش داشته باشم و با او زندگی خودم را هدر بدهم؟ حداقلش این است كه می توانم احساسات بهتری را با كسی كه دوستش دارم تجربه كنم. بدون اینكه او مطلع شود. زمانی كه چنین افكاری دارید به زندگی تان پشت كرده اید. حتی اگر هنوز اقدام نكرده باشید.

وقتی فراری از خانه و خانواده می شوند
تمایل احساسی و عاطفی به فردی غیر از همسر، كسی كه فكر می نماییم می توانیم با او حس خوبی را تجربه نماییم، هرچند شاید بشود حس خوب را تجربه كرد، اما كوتاه مدت است و خیلی دوام ندارد. كم كم از خانواده خود دورتر و دورتر می شوید، نیازها و احتیاجات همسر خودرا فراموش می كنید، دیگر گوش شنوایی برای حرف هایش یا اصلاً حوصله حرف زدن با او را ندارید. در دنیای خارج از خانه و جو خانواده غرق می شوید و زندگی اصلی خودرا به كلی فراموش می كنید. تمام حرفم درباره طلاق عاطفی است؛ طلاقی كه همانند طلاق قانونی قابل ثبت نیست، اما تقریباً بیشتر از طلاق قانونی در جامعه امروزی رواج دارد. آمارها هنوز به درستی ارقام خاصی را برای آن نشان نداده است.


منبع:

1398/11/24
13:41:12
5.0 / 5
4226
تگهای خبر: ازدواج , جامعه , جوان , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان