ایتام فاقد سرپناه كمیته امداد تا سال ۱۴۰۰ صاحب خانه می شوند

ایتام فاقد سرپناه كمیته امداد تا سال ۱۴۰۰ صاحب خانه می شوند جوان بین: مدیركل هماهنگی امور اجرایی كمیته امداد جزئیات برنامه این نهاد برای تأمین مسكن مناسب برای خانوارهای ایتام در قالب طرح سرپناه را شرح داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ابوالقاسم رستگار، مدیركل هماهنگی امور اجرایی كمیته امداد با بیان اینكه كمیته امداد باهدف خانه دار شدن خانوارهای ایتام تحت حمایت طرح سرپناه را از سال آینده اجرا می كند اظهار داشت: این نهاد در یك برنامه سه ساله تلاش دارد همه ایتام تحت حمایت كمیته امداد را كه فاقد سرپناه هستند با ساخت یا خرید مسكن صاحب خانه كند.
مدیركل هماهنگی امور اجرایی كمیته امداد با اشاره به اینكه ۸۳ هزار و ۶۱۱ خانوار دارای یتیم تحت حمایت كمیته امداد هستند اضافه كرد: طبق نیازسنجی انجام شده از این تعداد ۱۷ هزار و ۹۶ خانوار فاقد مسكن هستند.
رستگار بابیان اینكه در طرح سرپناه ۹ هزار و ۶۸۴ واحد مسكونی برای خانوار ایتام ساكن در شهر و هفت هزار و ۴۱۲ واحد مسكونی برای خانوارهای ایتام روستایی ساخته یا خریداری خواهد شد اظهار داشت: ۳۰ درصد از خانوارها در سال ۹۷، ۳۵ درصد آنها در سال ۹۸ و ۳۵ درصد باقی مانده هم در سال ۹۹ صاحب خانه خواهند شد.
وی با تاكید بر اینكه بخش قابل توجهی از اعتبار مورد نیاز این طرح توسط حامیان طرح اكرام ایتام و منابع مالی كمیته امداد تامین می گردد اظهار داشت: اعتبار اجرای این طرح بیش از هزار میلیارد تومان است كه ۳۵۳ میلیارد تومان توسط كمیته امداد، ۳۵۳ میلیارد تومان توسط حامیان ایتام و خیران، ۱۸۰ میلیارد تومان از جانب منابع بانكی و صندوق قرض الحسنه و ۱۳۴ میلیارد تومان هم با آورده مددجو و یا بستگان وی تأمین اعتبار خواهد شد.
مدیركل هماهنگی امور اجرایی كمیته امداد بابیان اینكه در اجرای طرح سرپناه خانوارهای ایتام روستایی در اولویت هستند اضافه كرد: به علت وجود اراضی مسكونی در روستاهای تأمین مسكن مددجویان با اولویت «ساخت» انجام می گردد.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، رستگار ادامه داد: در شهرهای بزرگ هم كه امكان خرید یا ساخت مسكن برای خانوار مددجو به علت قیمت تمام شده خانه سخت است كمیته امداد با پرداخت هزینه رهن یا اجاره برای خانوارهای ایتام، اقدام به تأمین سرپناه خواهد نمود.
وی بابیان اینكه بیشترین خانوارهای مددجوی دارای یتیم فاقد مسكن در استان سیستان و بلوچستان با دو هزار و ۵۹۸ خانوار و استان خراسان رضوی با ۷۷۵ خانوار ساكن هستند اظهار داشت: هم وطنان می توانند با پرداخت اقساط وام مسكن دریافتی مددجویان در این طرح هم مشاركت كنند.1396/11/02
13:46:03
5.0 / 5
4888
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان