مخالفت بهزیستی تهران با برخورد ضربتی با كودكان كار

مخالفت بهزیستی تهران با برخورد ضربتی با كودكان كار مدیركل بهزیستی شهر تهران با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی مخالف برخورد ضربتی با كودكان كار و خیابان است، اظهار داشت: از آغاز هفته گذشته همكاران اورژانس اجتماعی در سر چهارراه ها با رویكرد اعتماد سازی بین كودكان حضور دارند.


سعید آرام در گفتگو با ایسنا، در مورد جزئیات دور جدید طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان اظهار داشت: نگاه ما این است که از برخورد ضربتی با کودکان پرهیز و به روحیات آنها دقت کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا از آغاز هفته گذشته همکاران اورژانس اجتماعی در سر چهارراه ها فقط با این رویکرد که با کودکان ارتباط برقرار کنند حضور دارند. همینطور اورژانس اجتماعی یک سری بسته های بهداشتی و حمایتی بین کودکان توزیع می نماید تا این اعتماد ایجاد شود.

مدیرکل بهزستی شهر تهران با تاکید بر اینکه اجرای این طرح در جهت حمایت و کمک به کودکان است، اظهار نمود: در سال های گذشته همزمان با اجرای طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان برخوردهایی صورت می گرفت که با عنایت به سن کودکان این رفتارها مناسب نبود.

آرام با اشاره به اینکه سال جاری سازمان بهزیستی به دنبال افزایش اعتماد عمومی به این نهاد در جهت ساماندهی کودکان کار و خیابان است، خاطرنشان کرد: سال جاری این کار را با اعتمادسازی برای کودکان و آگاه سازی برای مردم آغاز کردیم تا کودکان با رغبت و تمایل خودشان با تیم ما همراه شوند.

به قول آرام، ۴ سازمان مردم نهاد در این طرح با سازمان بهزیستی همکاری می کنند و در مرحله اول هم توانمندسازی ۶۰۰ کودک ایرانی که در مراحل قبل شناسایی شده و برایشان پرونده تشکیل شد، انجام می شود.

منبع:

1399/04/01
14:27:51
5.0 / 5
2807
تگهای خبر: بهداشت , بهزیستی , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان