راه باز همسان سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

راه باز همسان سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی جوان بین: بگفته سخنگوی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی هیئت دولت موافقت نمود كه 32 هزار میلیارد تومان از سهام شركت های دولتی بابت رددیون دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد كه این راه را برای همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی باز كرد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حامد شمس که در برنامه ای تلویزیونی صحبت می کرد، ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی و بهزیستی بیان کرد: ۲۷ فروردین امسال۱۰ درصد از سهام شستا وارد بازار سرمایه شد؛ سهامی که در روزی که ارائه شد ۸۶۰ تومان بود و تا روز گذشته ۳۵۸۰ تومان بود و این یعنی بیش از ۵ الی ۶ برابر شده است.
وی ادامه داد: مجوزی که برای ارائه سهام شستا در بورس دریافت کردیم، ۱۲ درصد بود که در ۲۷ فروردین ماه ۱۰ درصد آن ارائه شد و ۲ درصد باقی مانده را هیات امنا مجوز داد تا بعد از هماهنگی با سازمان بورس بتوانیم به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی واگذار نماییم.
سخنگوی وزارت کار و رفاه در ادامه درباره مصوبه دیگر دولت نیز اظهار داشت: باتوجه به اینکه در ایام ابتدایی هفته تامین اجتماعی به سر می بریم، هیئت دولت موافقت نمود که ۳۲ هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی بابت رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد که این راه را برای همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی باز کرد.
شمس اشاره کرد: این خبر حاکی از این است که باتوجه به موافقت دولت و هماهنگی صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه بتوانیم ۳۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت را دریافت نماییم که این خبر خوبی برای بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی است.
وی در پاسخ به این سؤال که ۳۲ هزار میلیارد تومان صرف چه کارهایی می شود؟ اضافه کرد: ۳۲ هزار میلیارد تومانی که هم اکنون در چارچوب سهام ۹ شرکت واگذار شد برای همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی است که طبق گفته دکتر سالاری، مدیرعامل تامین اجتماعی این حقوق از شروع مردادماه اعمال می شود.
منبع:

1399/04/27
21:24:21
5.0 / 5
2287
تگهای خبر: بهزیستی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان