رئیس پلیس آگاهی گلستان:

از ابتدا هیچ انگیزه جنایی در پرونده سها رضانژاد وجود نداشت

از ابتدا هیچ انگیزه جنایی در پرونده سها رضانژاد وجود نداشت به گزارش جوان بین گلستان رئیس پلیس آگاهی استان گلستان اظهار داشت: از همان ابتدا بررسی شواهد و قرائن نشان می داد كه پرونده خانم «سها رضانژاد» جنایی نیست.مجتبی مروتی قبل از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار نمود: پس از اعلام خبر گمشدگی یک خانم طبیعت گرد در ارتفاعات جهانما شهرستان کردکوی، پیگیری سرنوشت این خانم بطور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: باتوجه به حساسیتی که نسبت به این مساله در فضای مجازی بوجود آمد، شخصاً پرونده را بررسی و بر بازجویی ها نظارت کردم و حتی چندین روز در منطقه حضور داشتم. در تحقیقات پلیس حتی یک انگیزه کوچک منجر به وقوع جنایت در این پرونده به دست نیامد.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با تاکید بر اینکه تابحال هیچ جرمی در روستاهای اطراف آن منطقه رخ نداده بود، اشاره کرد: علاوه بر این امکان نداشت جرمی رخ داده باشد و همه ۳۴ نفری که همراه این خانم در گروه طبیعت گری حضور داشتند، آنرا از ما پنهان کنند. اگر مقابل این خانم اتفاقی رخ می داد حتما به گوش اعضای گروه می رسید.

مروتی اشاره کرد: ما همیشه معتقد بودیم که محتمل ترین خطری که این خانم را تهدید می کرد، طبیعت خشن منطقه بود. کمپ این گروه در ۲۰ متری پرتگاه دایر شده بود. پس حادثه نزدیک ترین فرضیه در این ماجرا بود و تا آخر آنرا ادامه دادیم.

وی با اشاره به موضوع مصرف قرص توسط این خانم، اظهار داشت: این خانم در دو مرحله یکبار در اتوبوس و یکبار در ساعت ۴، ۵ صبحی که حادثه رخ داده، قرص خواب مصرف کرده است. قرص خواب در کیف شخصی این خانم پیدا شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با اشاره به کشف جسد منتسب به «سها رضانژاد»، اظهار داشت: دقیقاً همان لباسی که در گوشی این خانم وجود داشت، بر تن این جسد است پس جسد به احتمال قوی متعلق به خانم سها رضانژاد است. البته جواب قطعی پس از انجام آزمایش DNA مشخص می شود.

مروتی درباب جزئیات احتمالی این حادثه، اظهار نمود: فرضیه محتمل این است که این خانم حدود ۶۰۰ متر به سمت رودخانه ای که منجر به آبشار می شده رفته و از آنجا به پایین پرت شده است.

وی در پاسخ به سوالی خبرنگاری مبنی به غیرمنطقی بودن این مسئله با توجه به این که این خانم تنها بوده و رودخانه با کمپ فاصله داشته، اظهار داشت: تحقیقات از خانواده، بستگان و بررسی گوشی این دختر نشان می داد که او بسیار ماجراجو و نترس بوده است. روز پیش از حادثه این دختر در لبه پرتگاه کنار کمپ چندین عکس سلفی گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان باری دیگر بر جنایی نبودن این پرونده تاکید کرد و اضافه کرد: جمجمه و گردن جسد کشف شده شکسته است که نشان از پرت شدن از ارتفاع دارد. حتی بطری آب در کنار جسد وجود داشت.

مروتی در آخر اظهار داشت: متأسفانه مدیریت فضای مجازی در این مساله با شماره ای که پخش گردید، به دست خانواده و دوستان این خانم افتاد و همه حتی رمال و فالگیر در این پرونده نظر داشتند اما مقامات رسمی حرفی می زدند، کسی باور نمی کرد. با این کارها امکانات استان را زیر سؤال می بردند، در حالی بیش از ۲۰۰ نفر در منطقه حضور داشتند و همه تلاش خودرا انجام می دادند.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، جسد منتسب به «سها رضانژاد» بامداد جمعه ۱۷ مرداد در منطقه چکل سر جنگل شموشک شهرستان کردکوی پیدا شد. این دختر ۲۷ ساله طبیعت گرد مدتی قبل در ارتفاعات جهان نمای شهرستان کردکوی مفقود شده بود.

منبع:

1399/05/20
14:19:10
5.0 / 5
2012
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان