تا اطلاع ثانوی داروی مخدر توسط مراكز درمان اعتیاد به معتادان ارائه می شود

تا اطلاع ثانوی داروی مخدر توسط مراكز درمان اعتیاد به معتادان ارائه می شود به گزارش جوان بین رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور درباره آخرین وضعیت مصوبه توزیع داروهای مخدر در داروخانه ها بیان کرد: در این راستا نامه ای از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر به دستگاهها ابلاغ و قرار بر این شده است که برای توزیع داروهای مخدر روال به صورت قبل باشد؛ به این مفهوم که تا اطلاع ثانوی دارو فقط توسط مراکز درمان اعتیاد به بیمار ارائه شود.


جمال فرهمندیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در راه موضوع توزیع داروهای مخدر توسط داروخانه ها با فراز و فرود بسیاری مواجه بوده ایم، اظهار داشت: برایند این مساله منجر به نامه ای از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر به دستگاهها ابلاغ و قرار بر این شده است که برای توزیع داروهای مخدر روال به صورت قبل باشد؛ به این مفهوم که تا اطلاع ثانوی دارو فقط توسط مراکز درمان اعتیاد به بیمار ارائه شود و به هیچ وجه دارو توسط داروخانه ها توزیع نشود. کارگروه هایی هم که برای این مساله مشخص شده اند که در حال بررسی موضوع هستند.
وی ادامه داد: کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور نیز همیشه اعلام نموده که مطیع قانون است. از نظر قانون، ستاد مبارزه با مواد مخدر دراین زمینه سازمان بالادستی است و نامه ای که ابلاغ کرده بر سازمان های دیگر ارجح و فصل الخطاب است.
رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور با اشاره به تاثیر توزیع داروهای مخدر در داروخانه ها بر درمان بیماران تصریح کرد: به سبب اینکه با توزیع داروهای درمان اعتیاد در داروخانه، روند درمان معتادان گرفتار مشکل می شود، کانون با این مساله به شدت مخالف است.
فرهمندیان اشاره کرد: هم اکنون مراکز داروها را از دانشگاه های علوم پزشکی تحویل می گیرند و بیمار نیز بر طبق پروتکل داروی مخصوص خودرا توسط بخش پرستاری مرکز دریافت می کند.
منبع:

1399/11/20
22:13:26
0.0 / 5
1096
تگهای خبر: پزشك , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان