جزییات ثبت نام داوطلبان برای مرحله آخر تست واكسن كووبركت از هفته آتی

جزییات ثبت نام داوطلبان برای مرحله آخر تست واكسن كووبركت از هفته آتی جوان بین: ثبت نام از داوطلبان جهت شرکت در فاز سوم مطالعات کارآزمایی بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرائی فرمان امام از امروز شروع شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدرضا مظهری رئیس سامانه ۴۰۳۰ درباب شروع مرحله اجرائی فاز سوم مطالعات بالینی اظهار داشت: از امروز تمام علاقمندان به تزریق واکسن برکت در فازنهایی مطالعات بالینی در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال و در شش شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان و بوشهر می توانند بوسیله تماس با سامانه ۴۰۳۰ و یا بوسیله اپلیکیشن آی گپ (#۱۰*۴۰۳۰*) در این مرحله ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: بعد از تماس داوطلبان با این سامانه، ابتدا یک فایل صوتی از شرایط و خصوصیات لازم این مرحله برای آنان پخش می شود و بعد از تأیید از طرف کاربر، ثبت نام اولیه انجام می گیرد.
مدیر اجرائی فازسوم مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرائی فرمان امام اضافه کرد: بعد از غربالگری اولیه، همکاران ما با این افراد تماس می گیرند و زمان و مکان دقیقی که باید این داوطلبان برای انجام معاینات و آزمایشهای اولیه مراجعه کنند را به آنان اطلاع می دهند.
وی اشاره کرد: در این مرحله، تزریق بر روی ۲۰ هزار نفر صورت خواهد گرفت و این ۲۰ هزار نفر باید علاوه بر حضور در ۶ شهر تهران، کرج، مشهد، بوشهر، اصفهان و شیراز و همین طور حضور در محدوده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال، ویژگیهایی به لحاظ شرایط جسمی و سلامت هم برخوردار باشند.
رئیس هیئت مدیره برکت تل افزود: بر طبق پروتکل اعلامی وزارت بهداشت، افرادی که دارای بیماری مزمن کنترل نشده مانند دیابت، زنان باردار، افرادی که درحال حاضر درگیر با کرونا باشند و مواردی ازاین قبیل امکان حضور در این مطالعات را ندارند که اطلاعات تکمیلی بوسیله ۴۰۳۰ و همین طور اپلیکیشن آی گپ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
حامد حسینی مجری کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت نیز دراین باره اظهار داشت: باتوجه به مجوزهای ستاندن شده از طرف مراجع ذیربط، فازسوم تزریق و آخرین مرحله مطالعات بالینی واکسن برکت را در نیمه اول اردیبهشت آغازخواهیم کرد.
وی اضافه کرد: مرحله اول تزریق واکسن در فاز دوم مطالعات برروی تمام داوطلبان انجام شده و برخی از آنان تزریق دوم را هم دریافت کرده اند، نتایج روزانه فاز دوم بصورت مرتب به وزارت بهداشت ارسال شده و نتیجه نهایی این فاز هم در هفته دوم اردیبهشت تقدیم خواهد شد.
مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباب احتمال شروع واکسیناسیون عمومی ازطریق این واکسن همزمان با فاز سوم مطالعات اظهار داشت: بر طبق پروتکل وزارت بهداشت و قوانین موجود، ما اجازه تزریق بر روی ۲۰ هزار نفر را دراین مرحله داریم و طبق مقررات باید دو ماه بعد از شروع این فاز و مشخص شدن نتیجه آن، درباب تزریق عمومی تصمیم گرفته شود، اما طبق مقررات بین المللی و در وضعیت اضطراری، امکان درخواست اورژانسی برای تزریق عمومی واکسنی که ایمنی و عوارض آن درفاز یک و دو تأیید شده، وجود دارد که البته تصمیم گیری دراین خصوص به عهده وزارت بهداشت است.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا هم در این زمینه اظهار داشت: در فاز اول تست واکسن به دنبال این بودیم که ببینیم آیا واکسن عوارضی دارد یا نه، در فاز دوم به دنبال تشخیص میزان تولید آنتی بادی در بدن داوطلبان و میزان دوز لازم برای تزریق بودیم و در فاز سوم هم باید ببینیم که آیا این واکسن، افراد را دربرابر ویروس مقاوم می کند یا نه؟.
مسئول نظارت بر مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت اضافه کرد: تا کنون واکسن تولیدی ستاد اجرائی فرمان امام به بالای ۳۵۰ نفر تزریق شده ومیزان تولید آنتی بادی در خون این افراد بسیار بالا و امیدوار کننده بوده است که نتایج نهایی ایمنی زایی در فاز دوم را طی روزهای آینده تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
وی اضافه کرد: در فاز دوم واکسن به ۲۰۰ نفر ۱۹ تا ۵۰ سال و ۸۰ نفر هم ۵۱ تا ۷۵ سال تزریق شده و نه فقط هیچ عوارض خاصی دیده نشده بلکه تولید آنتی بادی هم در سطح بسیار قابل قبولی بوده است. در فازسوم هم واکسن را به ۲۰هزار نفر تزریق می نماییم.
محرز اشاره کرد: این واکسن را یکی از ایمن ترین واکسنهای دنیا می دانم و امیدوارم به زودی تولید انبوه این واکسن به دست مردم برسد.
منبع:

1400/02/03
14:00:37
5.0 / 5
621
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانشگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان