شرایط بازنشستگی بیمه شدگان روستایی در سال 1400

شرایط بازنشستگی بیمه شدگان روستایی در سال 1400 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شرایط بازنشستگی و بازنشستگی قبل از موعد در این صندوق را امسال اعلام نمود.


علی شیرکانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به چهار گروه مستمری بگیر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار نمود: مستمری بگیر ناشی از فوت که خانواده مستمری را دریافت می کنند، مستمری بگیر ناشی از سالمندی، مستمری بگیر از کارافتادگی و مستمری بگیر ناشی از بازنشستگی قبل از موعد این چهار دسته هستند.
وی درباره مشمولان بازنشستگی قبل از موعد اظهار نمود: برپایه بند ب ماده ۵۷ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، از سال ۹۵ دولت مکلف است تمام بیمه شدگان زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را که به سن ۷۰ سالگی رسیده اند در صورت تقاضا و برخورداری از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کرده و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی، مستمری آنها را پرداخت کند.
شیرکانی اضافه کرد: از تاریخ لازم الاجرا شدن این بند تا پنج سال، هر سال یک سال از سقف سن بازنشستگی کسر و یک سال به سنوات بیمه پردازی اضافه می شود. همینطور میزان مستمری بیمه شدگانی که برپایه قانون مذکور بازنشسته می شوند برپایه سنوات بیمه پردازی در صندوق محاسبه و پرداخت می شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه سال جاری، سال پنجم اجرای تبصره یک قانون فوق است اظهار داشت: مشمولان این طرح عبارت اند از بیمه شدگانی که دارای ۷۰ سال یا بیشتر و دارای حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه و بیمه شدگانی که دارای حداقل ۶۶ سال سن و ۱۴ سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند. این افراد می توانند در صورت تمایل، درخواست بازنشستگی قبل از موعد خویش را به کارگزاری صندوق در محل سکونت خود ارائه نمایند تا از مزایای آن بهره مند شوند.
به قول وی درخواست بازنشستگی، بیمه شدگانی که شرایط سن و سابقه بیمه پردازی لازم را دارند و درخواست بازنشستگی آنها پارسال در سامانه سبا ثبت شده باشد، امسال بررسی و در صورت احراز شرایط قانونی لازم از مزایای بازنشستگی بهره مند خواهند شد.

منبع:

1400/02/24
13:07:06
5.0 / 5
363
تگهای خبر: بازنشستگی , بیمه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان