ایجاد ۲۱۰۰۰ شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان

ایجاد ۲۱۰۰۰ شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان به گزارش جوان بین معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اظهار داشت: 72 تسهیل گر بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام در 22 شهرستان و 993 روستای استان سیستان و بلوچستان فعالیت می نمایند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مرتضی نیازی با بیان این خبر اظهار داشت: بنیاد امسال ۷۰۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و روستایی استان سیستان و بلوچستان در دست اجرا دارد که از این تعداد، ۱۶۵۰ طرح به بهره برداری رسیده و ۵۲۰۰ طرح دیگر در مرحله شناسایی و طی پروسه قرار دارد.
وی ادامه داد: بهره برداری از ۷ هزار طرح اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان ایجاد ۲۱ هزار شغل را در مناطق محروم و کم برخوردار این استان به دنبال خواهد داشت.
معاون بنیاد برکت افزود: ۲۲ شهرستان و ۹۹۳ روستای استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت قرار دارند.
بگفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، ۷۲ مجری و تسهیل گر این بنیاد در مناطق محروم سیستان و بلوچستان مشغول خدمت رسانی در زمینه ایجاد اشتغال پایدار هستند.
نیازی تصریح کرد: میزان حجم کل سرمایه گذاری برای طرح های پیش بینی شده برکت در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۹ هزار و ۴۵۰ میلیاردریال است.

وی بیان کرد: بنیاد برکت امسال علاوه بر ۷ هزار طرح اجتماع محور، اجرای ۳۰۰ طرح کسب وکار خانوادگی(کارگاه های خرد) را نیز در مناطق محروم سیستان و بلوچستان برنامه ریزی نموده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت درباره کارهای این بنیاد در سیستان و بلوچستان نیز توضیح داد: بنیاد برکت تا آخر سال ۹۹ بیش از ۱۴ هزار و ۵۳۰ طرح اشتغال زایی را در مناطق محروم استان به بهره برداری رسانده که موجب ایجاد فراهم آمدن فرصت های کسب وکار برای بیش از ۴۳ هزار و ۵۰۰ نفر شده است.
نیازی اظهار نمود: مشاغل به وجود آمده در سیستان و بلوچستان عمدتاً در رشته های پرورش دام سبک و سنگین، آبزی پروری، تولید پوشاک، پرورش طیور و خدمات فنی است.
وی با تاکید بر اشتغال زایی در مناطق محروم کشور اشاره کرد: بنیاد برکت امسال راه اندازی ۷۰ هزار طرح اجتماع محور جدید را در دستور کار دارد که موجب ایجاد بیش از ۲۱۰ هزار فرصت شغلی برای متقاضیان در مناطق محروم و روستایی کشور خواهد شد.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اظهار داشت: بنیاد تا به امروز ۱۲۰ هزار طرح اجتماع محور را با حجم سرمایه گذاری ۱۱۵ هزار میلیاردریال در مناطق محروم راه اندازی کرده که اشتغال زایی برای ۳۶۰ هزار نفر را در پی داشته است.
بگفته نیازی، تعداد روستاهای تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال قبل به ۸ هزار روستا امسال رسیده است. همین طور بنیاد در ۴۴۰ شهرستان فعال است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، وی از فعالیت بیش از ۸۰۰ تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق روستایی کشور آگاهی داد و اشاره کرد: بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.
منبع:

1400/05/23
22:09:59
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان