وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای سوگواره زخم عتیق نشست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای سوگواره زخم عتیق نشست جوان بین: «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم به تماشای سوگواره آئینی زخم عتیق که تعزیه ای در رسای عاشورا است، دیدن کرد.


انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در نهمین شب از شب های سوگواره زخم عتیق که در بنیاد فرهنگی روایت فتح و به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می شود، به تماشای مراسم تعزیه شهادت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) نشست.
در این مراسم، اسماعیلی، تعزیه را جزو مواریث فرهنگی کشور وهنری برخاسته از فرهنگ دینی ایران اسلامی برشمرد و اظهار داشت: از زحمات گروه تعزیه و بانیان این حرکت باارزش که با وجود شرایط کرونائی مخاطرات موجود را به جان خریدند صمیمانه تشکر می کنم. انشاالله خداوند اجر اخروی به آنان عطا فرماید.
وی اضافه کرد: هنر تعزیه جزو مواریث فرهنگی و ملی ماست و حتما پشتیبانی از این هنر می بایست در دستور کار نهادها و دستگاه های فرهنگی ذی ربط قرار گیرد. ما هم برنامه هایی را برای رشد، اعتلا و توسعه این هنر باارزش در نظر داریم که انشاالله اجرائی خواهیم کرد.
حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز اظهار داشت: اساسا حضور و حمایت دلگرم کننده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه مباهات است و امیدواریم زمینه سازی مطلوب برای رشد و توسعه حداکثری این هنر آئینی و مذهبی بیش از پیش فراهم آید.
در این دیدار تعدادی از مدیران وزارت ارشاد نیز وزیر را همراهی کردند.
سوگواره آئینی زخم عتیق تا اختتام ماه صفر از ساعت ۱۸.۳۰ در بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در خیابان سپهبدقرنی بالاتر از میدان فردوسی نبش خیابان شهید فلاح پور برگزار می گردد.


منبع:

1400/07/15
12:54:05
5.0 / 5
85
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان