در گفت وگو با جوان بین؛

رضا کیانیان: فیلم مذهبی در سینمای ایران کم ساخته نشده است

رضا کیانیان: فیلم مذهبی در سینمای ایران کم ساخته نشده است بازیگر «مختارنامه» با تکیه بر این که در سینمای ایران فیلمهای مذهبی کم ساخته نشده است، اظهار داشت: عاشورا و محرم بخشی از فرهنگ ماست که با آن بزرگ شده ایم.


رضا کیانیان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در پاسخ به این پرسش که چرا تولید فیلمهای سینمای ایران با مضامین دینی و آیینی بخصوص محرم، کمرنگ بوده است، بیان نمود: اتفاقا فیلمهای مذهبی و آیینی ما کم نبوده است.
وی اضافه کرد: همیشه فیلم تبلیغی فیلم خوبی نیست، فیلمی مانند روز واقعه تبلیغی نیست بنابراین هر روز هم میتوان آنرا دید و همیشه هم می شود آنرا نمایش داد.
بازیگر فیلم سینمایی آژانس شیشه ای (ابراهیم حاتمی کیا، ۱۳۷۶) عنوان کرد: وقتی پای تبلیغ به وسط می آید خروجی اثر، شبیه هنرهایی می شود که مثلاً در شوروی بود، آیا امروز کسی حتی یکی از این فیلمها را به خاطر دارد؟
کیانیان تصریح کرد: وقتی مبحث زنده باشد، فیلم خودش ایجاد می شود اما وقتی زنده نباشد نمی گردد به زور زنده اش کرد.


بازیگر مجموعه تلویزیونی کیف انگلیسی (سیدضیااالدین دری ۱۳۷۸) تصریح کرد: نکته این است که فضای دینی و آیینی از باقی فضاها جدا نیست. یعنی همه فضاها، روحیه و فرهنگ ما و تمام خواست و نیاز ما بعنوان یک ایرانی در هم بافته شده است و نمی گردد یک بخش آنرا جدا کرد و مهم شمرد.
کیانیان با اشاره به اینکه ما اگر در ایران هستیم و عاشورا و محرم بخشی از فرهنگ ماست، تصریح کرد: فرهنگ عاشورا با ما امین شده و هیچگاه نمی توان ندیده اش بگیریم.


1401/05/12
10:14:51
5.0 / 5
22
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان