اعلام میزان افزایش مستمری مددجویان بدنبال ترمیم حقوق ها به علاوه زمان پرداخت معوقات

اعلام میزان افزایش مستمری مددجویان بدنبال ترمیم حقوق ها به علاوه زمان پرداخت معوقات جوان بین: همزمان با تصویب لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور نیز به میزان 30 درصد افزوده شد و بدین سان به مستمری یک مددجو با بعد خانوار یک نفره، حدود 130 هزارتومان اضافه می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ۱۶ مهرماه بود که معاون امور مجلس رییس جمهور در امتداد ارتقای سطح معیشت مردم همچون کارکنان دولت و بازنشستگان و لزوم رعایت عدالت در نظام پرداخت ها و بهبود معیشت آنان، عدالت در توزیع اعتبارات، عادلانه سازی پرداخت ها و افزایش قدرت خرید مردم از تقدیم لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به مجلس آگاهی داد. بدنبال این مساله نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را با ۱۹۸ رای موافق تصویب کردند.
در قسمتی از این مصوبه اما بر افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور نیز اشاره شده است. به طوریکه رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره ی افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اظهار داشت: در ابتدای سال ۲۰ درصد برای افزایش حقوق آنها اعمال شد و ما امروز ۳۰ درصد را لحاظ کردیم. بر این اساس از شروع سال افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشمول افزایش ۵۰ درصد حقوق می شوند.
قبل از این مبالغ مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای خانواده یک نفره ماهانه ۴۲۰ هزارتومان، خانواده دو نفره ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود که با این افزایش ۳۰ درصدی، بدین سان میزان مستمری خانوارها افزایش خواهد یافت.
در این راستا سیدمرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درباب زمان پرداخت معوقه مستمری مهرماه مددجویان تحت پوشش به ایسنا، اظهار داشت: همزمان با پرداخت مستمری آبان ماه، مقرر است دولت مابه التفاوت مستمری مهرماه مددجویان نهادهای حمایتی را نیز پرداخت کند تا آنرا به حساب مددجویان واریز نماییم.
به گفته وی، با افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش بدین سان مستمری خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزارتومان، دو نفره ۷۸۰ هزارتومان، سه نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۴ نفره یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای ۵ نفر به بالا یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می شود.1401/08/10
10:19:19
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: بهزیستی , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان