وكیل خانواده سیدامامی: هنوز خودكشی رانپذیرفته ایم، راز وصل بودن زیرزمین خانه ها چه بود؟، شكایت ا۲۰: ۳۰

وكیل خانواده سیدامامی: هنوز خودكشی رانپذیرفته ایم، راز وصل بودن زیرزمین خانه ها چه بود؟، شكایت ا۲۰: ۳۰ جوان بین وكیل خانواده سیدامامی: هنوز خودكشی رانپذیرفته ایم، راز وصل بودن زیرزمین خانه ها چه بود؟، شكایت ا۲۰: ۳۰


این برنامه خانواده سیدامامی را بسیار رنجانده و وكیل خانواده به «شرق» می گوید: «روا نیست تا مراحل حقوقی و قانونی به اتمام نرسیده و افترا ها در دادگاه مسجل نشده است، رسانه ملی تصاویری را چنین بی پروا به نمایش بگذارد و مواردی را مطرح كند».

آرش كیخسروی، از وكلای خانواده كاووس سیدامامی، تأكید دارد: «بیانیه داده ایم و وضعیت پرونده را به صورت كلی اعلام نموده ایم. اقدام صداوسیما و برنامه ۲۰: ۳۰ در پخش آن برنامه خلاف نص صریح قانون است و هتك حرمت متوفی و خانواده ایشان به حساب می آید. این اقدام جای تأمل دارد».

او همچنین گفته: «ما لایحه ای تنظیم كرده ایم. هنوز هیچ جرمی علیه كاووس سیدامامی به اثبات نرسیده كه برای ساخت برنامه و تحت تأثیر قراردادن افكار عمومی برنامه تلوزیونی تدوین شود».

سخن بروجردی صحیح نبود
علاءالدین بروجردی، رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس، پیش تر به فارس اطلاع داده بود خانواده سیدامامی درخواستی برای كالبدشكافی نداشته اند و خودكشی او را تأیید كرده اند: «خانواده او این اتفاق را {خودكشی} پذیرفته اند؛ بنابراین درخواست كالبدشكافی هم نكرده اند».

كیخسروی نكته مطرح شده از سوی رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس را رد كرده و می گوید: «خانواده تا اینجای كار مسئله خودكشی را تأیید نكرده اند. چطور می شود هنوز نتیجه پزشكی قانونی نیامده، مسئله تأیید شود. درباره كالبدشكافی نیز حرف جناب بروجردی درست نیست. خانواده از همان ابتدا درخواست كالبدشكافی داد». او همچنین افزوده: «كالبدشكافی زیر نظر پزشكی قانونی انجام شده و حالا منتظریم نتیجه پزشكی قانونی اعلام شود».

فیلم را فقط وكلا و فرزند سیدامامی دیده اند

كیخسروی همچنین گفته: «فیلم تنها از جانب یكی از پسران آقای سیدامامی {رامین} و وكلای ایشان رؤیت شده است و هیچ كس دیگری از خانواده فیلم را ندیده است». او همچنین درباره مصاحبه كامران سیدامامی با صداوسیما كه گفته بود «جنازه رؤیت شده و خودكشی از طریق حلق آویز كردن كاملا مشهود است»، چنین تحلیلی دارد: «مطلع نیستیم آن مصاحبه با درخواست چه كسی انجام شده است. اینكه چه نهادی صحبت كرده و چه فردی مصاحبه را انجام داده؟».

وكیل پرونده سیدامامی درباره مراحل پیگیری پرونده نیز این چنین توضیح داده: «هنوز در جریان ابعاد پرونده امنیتی نیستیم و امیدواریم این پرونده سریع تر در دادسرای امور جنایی مطرح شود. هنوز دلایل اینكه چرا مرحوم سیدامامی را بازداشت كرده اند و چطور با ایشان رفتار شده، برای ما مشخص نیست. تا جایی كه آگاه شده ایم، آقای سیدامامی فردی وطن پرست و مؤمن بوده و دل در گرو سرزمین خود داشته است. زمان می خواهد تا روند امور حقوقی در دادگاه طی شود».

زیر زمین خانه پدری

در مستند ۲۰: ۳۰ مطرح شده چند خانه در منطقه دروس در اختیار سیدامامی بوده كه از طریق زیرزمین به یكدیگر راه داشته اند. تا همین جای كار پیگیری ما نشان داده خانه های مدنظر آنها متعلق به خاندان سیدامامی (سه برادر و یك خواهر) است و بر حسب معماری بنا، زیرزمین خانه ها كه بالطبع فامیل و از یك خانواده هستند، به یكدیگر متصل است. اما اینكه بخواهیم از این طراحی معماری برداشت جاسوسی كنیم، نكته عجیبی است. باید منتظر ماند تا تحقیقات كامل شود و امیدواریم رسانه ها به ویژه صداوسیما در پخش برنامه های آتی تا زمان اثبات افترا ها صبر كرده و حال و روز خانواده آن مرحوم را هم لحاظ كنند.

او درباره اینكه اطلاعاتتان درباره افترا جاسوسی آقای سیدامامی در چه سطحی است و چه نكاتی مطرح شده، نیز گفته: «ما هنوز پرونده امنیتی را ندیده ایم».
45302


1396/12/02
09:24:47
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان