اسماعیلی مطرح كرد؛

کوشش برای ارائه یارانه مستقیم خرید از نمایشگاه کتاب تهران

کوشش برای ارائه یارانه مستقیم خرید از نمایشگاه کتاب تهران به گزارش جوان بین، وزیر ارشاد اظهار داشت: تصمیماتی در رابطه با تخصیص کارت فرهنگ به مردم اتخاذ شده که با تأمین زیرساخت ها بتوانیم یارانه مستقیمی با عدد قابل توجه برای خریداران کتاب ارائه نماییم.به گزارش جوان بین به نقل از مهر، شورای سیاست گذاری سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شنبه ۷ بهمن با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه و اعضای شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب برگزار گردید.
اسماعیلی در این جلسه اظهار داشت: نمایشگاه کتاب تجربه کم نظیری در حیات فرهنگی ایران است و بر همین مبنا ذوق، شور و علاقه ای که در نمایشگاه کتاب وجود دارد علاوه بر این که برای مسؤولان فرهنگی مایه مباهات است، مسئولیت بیشتری را بر دوش آنان قرار می دهد. تأمین بستر به جهت اینکه چند میلیون نفر در فرصتی محدود با حوزه کتاب و مقولات فرهنگی از نزدیک انس بگیرند، خرید کنند و تفرج فرهنگی داشته باشند یک موهبت به شمار می آید.
وی با تکیه بر این که گله مندی های فعالان این عرصه باید برطرف شود، از گرانی کاغذ بعنوان یکی از دغدغه های سال قبل فعالان فرهنگی یاد کرد و اظهار داشت: ۱۵۵ میلیون جلد کتاب درسی با استفاده از کاغذ ایرانی چاپ شده و علاوه بر آن ظرفیت تولید کاغذ کشور نزدیک به ۸۰ هزار تن رسیده است که باید با استفاده از این ظرفیت تلاش نماییم تا مشکلات ناشران در این حوزه برطرف شود.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت: نباید اجازه دهیم مشکلات کهنه شوند. ازاین رو برای حل مشکلات موجود در صنعت نشر، عنوان جلسه کارگروه کاغذ که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور و بعضی از وزرا برگزار می گردد به جلسه کارگروه کاغذ و نشر تغییر پیدا کرد تا مشکلات موجود در صنعت نشر هم بررسی شود.
اسماعیلی ضمن اشاره به دیگر نکاتی که باید در برگزاری نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شود، اظهار داشت: نمایشگاه باید در فضایی دلپذیر برگزار شود، علاوه بر آن قیمتها هم باید مناسب باشد. برای برطرف شدن بعضی از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد نظام یارانه ای ویژه ای باید در نظر بگیریم. ازاین رو تصمیماتی در رابطه با تخصیص کارت فرهنگ به مردم اتخاذ شده که انشاالله با تأمین زیرساخت ها بتوانیم از این ظرفیت استفاده نماییم و یارانه مستقیمی با عدد قابل توجه برای خریداران کتاب عرضه نماییم.
وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای کتاب فروشی ها هم اظهار داشت: معاون اول رئیس جمهور استانداری ها را مکلف کرده اند تا اماکن مناسب را جهت راه اندازی کتاب فروشی ها قرار دهند چونکه کتابفروشی ها نماد فرهنگی شهرها است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها با اشاره به اینکه مسؤولان باید انتظارات ناشران از نمایشگاه کتاب را تا پیش از برگزاری آن تأمین کنند، اظهار داشت: سال جاری با عنایت به حوادث رخ داده، مسئله فلسطین برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و بر همین مبنا باید کمیته ویژه فلسطین در نمایشگاه کتاب داشته باشیم.

1402/11/11
12:50:39
5.0 / 5
235
تگهای خبر: صنعت , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان