معاون مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی:

تنها ۱۸ درصد بیمه شدگان تأمین اجتماعی بانوان هستند

تنها ۱۸ درصد بیمه شدگان تأمین اجتماعی بانوان هستند جوان بین: معاون پژوهشی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی اظهار داشت: درحالی كه تعداد زیادی از بانوان در حال فعالیت های اجتماعی هستند تنها ۱۸ درصد بیمه شدگان تأمین اجتماعی را شامل می شوند؛ بنابراین نیاز است نسبت به گسترش بیمه بانوان اقدامات لازم صورت پذیرد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سلسله نشست های هم اندیشی تأمین اجتماعی در دانشگاه های كشور با شعار «تأمین اجتماعی، توسعه، عدالت و دموكراسی» به همت جهاد دانشگاهی استان قزوین و تأمین اجتماعی قزوین در سالن اجتماعات دانشكده علوم پایه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار گردید.

حسام نیكوپور معاون پژوهشی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، در این نشست هم اندیشی با اشاره به فعالیت این مؤسسه اظهار نمود: به علت وجود فقر اطلاعاتی در حوزه تأمین اجتماعی در سال ۷۱ مؤسسه عالی پژوهش تأسیس و طی فعالیت های خود تابحال بیش از ۱۰۰ كتاب را در این حوزه منتشر نموده است.

وی اضافه كرد: توسعه مبانی تأمین اجتماعی، مطالعات بنیادین آینده پژوهشی، بسط ادبیات و گفتمان رفاه تأمین اجتماعی را می توان همچون اهداف اصلی مؤسسه برشمرد.

نیكوپور خطاب به دانشجویان اعلام نمود: پشتیبانی از رساله های دكتری تا مبلغ ۱۵ میلیون تومان و كارشناسی ارشد تا ۷ میلیون تومان ازجمله بسترهایی است كه مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی می تواند در اختیار جامعه دانشگاهی برای فعالیت در این راستا قرار دهد.

وی بابیان اینكه تعریف واحدی از حمایت اجتماعی در جهان وجود ندارد اظهار داشت: می توان تأمین اجتماعی را مجموعه اقداماتی دانست كه افراد را در برابر شوك ها، ریسك و حوادث كارآمد و مهیا می كند.

نیكوپور ادامه داد: خدمات مختلفی در عرصه هایی چون سالمندی، بیماری، بازنشستگی، فوت، پشتیبانی از خانواده، زایمان، بیكاری و حوادث ناشی از كار را می توان در زیرمجموعه حمایت اجتماعی شاهد بود كه هر كدام از این خدمات در زندگی افراد و اطرافیان آن ها حائز اهمیت بسیاری است.

معاون پژوهشی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی عنوان كرد: یكی از اشكالات تأمین اجتماعی در كشور ما عدم شناخت وظایف در بخش های مختلفی چون بیمه اجتماعی، مساعدت اجتماعی و برنامه های بازار كار است چنانچه مرزهای هر كدام از این بخش ها درهم تنیده شده است.

نیكوپور اعلام نمود: در كشورهای توسعه یافته با درآمد بالا خدمات به صورت مشروط داده می گردد كه عمده آن ها در مورد پشتیبانی از خانواده بازنشستگی و بهداشت عمومی است.

این مسئول خاطرنشان كرد: باید خدمات تأمین اجتماعی در اهداف سه گانه كمك به رشد و اشتغال، كاهش نابرابری درآمدی و هموار كردن مصرف در طول عمر دنبال شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأمین اجتماعی را تجلی ظهور ملت و مشروعیت بخش دولت ها برشمرد و اظهار داشت: باید رویكرد گفت وگو بین مثلث كارفرما، كارگر و دولت در راه عرضه خدمات تولید شود تا در سایه آن بتوانیم شاهد گسترش هم بستگی اجتماعی باشیم.

معاون پژوهشی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در انتها تصریح كرد: درحالی كه تعداد زیادی از بانوان در حال فعالیت های اجتماعی هستند تنها ۱۸ درصد بیمه شدگان تأمین اجتماعی را شامل می شوند بنابراین نیاز است نسبت به گسترش بیمه بانوان اقدامات لازم صورت پذیرد.
1397/02/18
12:25:08
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان