حكم دادگاه برای بار پنجم: قصاص داماد به جرم قتل پدر زن، دیوان عالی بعد از ۱۳ سال حكم را می پذیرد؟

حكم دادگاه برای بار پنجم: قصاص داماد به جرم قتل پدر زن، دیوان عالی بعد از ۱۳ سال حكم را می پذیرد؟ جوان بین حكم دادگاه برای بار پنجم: قصاص داماد به جرم قتل پدر زن، دیوان عالی بعد از ۱۳ سال حكم را می پذیرد؟


بدین سان تازه داماد 27ساله به نام محمد بازداشت شد و به قتل اعتراف كرد.وی اظهار داشت: من و همسرم مدتی بود عقد كرده بودیم اما نمی توانستیم جشن عروسی را برگزار نماییم. پدرزنم از این ماجرا ناراحت بود.همین مبحث سبب اختلاف های من و همسرم شده بود. از آنجائیكه برادرم هم سال ها قبل با خواهر همسرم ازدواج كرده بود و آنها هم با هم اختلاف داشتند درگیری های من و خانواده همسرم بیشتر شده بود تا اینكه همسرم و پدرش به دادسرا رفتند و از من شكایت كردند. آن روز وقتی در دادسرا با پدرزنم روبه رو شدم خواستم تا برای آشتی به پاركینگ مجتمع قضایی برویم. من آنجا می خواستم با پدرزنم صحبت كنم اما او و بستگانش یكباره با زنجیر و قفل فرمان به من حمله كردند.برادرزنم با چاقو مرا زد و من در یك لحظه چاقو را از دستش گرفتم و پدرزنم را مجروح كردم. به دنبال اعتراف های تازه داماد وی پای میز محاكمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص محكوم شد ولی این حكم در دیوان عالی كشور تأیید نشد.

متهم در شعبه هم عرض بار دیگر پای میز محاكمه ایستاد و این دفعه هم به قصاص محكوم شد ولی با طرح ایرادهایی از جانب قضات دیوان عالی كشور این حكم شكسته شد و این آغاز كش و قوس های قضایی 13 ساله این پرونده بود.

محمد سومین بار هم از خود دفاع كرد ولی حكم صادره قطعی نشد. آخرین بار محمد در دادگاه مبحث قتل در دفاع از خودش را مطرح كرد.

وی اظهار داشت: وقتی پدرزنم و بستگانش به سمتم حمله كردند من فرار كردم و به طرف در پاركینگ رفتم اما چون انتهای پاركینگ مجتمع قضایی بن بست بود آنجا گرفتار شدم.من راه فرار نداشتم واگر با چاقو پدرزنم را نمی زدم كشته می شدم. در انتها جلسه هیأت قضایی متهم را از افترا قتل عمدی تبرئه و وی را به خاطر قتل در دفاع مشروع به پرداخت دیه، 10 سال حبس و دو سال تبعید محكوم نمود ولی این دفعه هم حكم در دیوان عالی كشور مهر تأیید نخورد. بدین سان محمد با گذشت 13سال از این ماجرا چندی قبل برای پنجمین بار پای میز محاكمه ایستاد.

در این جلسه كه در شعبه هشتم دادگاه كیفری یك استان تهران به ریاست قاضی دكتر ابراهیم اسلامی و با حضور قاضی حشمت الله توكلی مستشاردادگاه تشكیل شد، خانواده مقتول برای محمد تقاضای قصاص كردند.

سپس متهم در دفاع اظهار داشت: پدرزن و خواهر همسرم از برادرم كه داماد بزرگشان بود شكایت كرده بودند تا او را به زندان بفرستند من به دادسرا رفتم و برای برادرم فیش حقوقی گذاشتم. همین مبحث سبب شده بود پدرزنم كینه مرا به دل بگیرد. وی در پاسخ به سؤال رئیس دادگاه درباره اینكه چرا 5ضربه چاقو به شكم پدرزنت زدی اظهار داشت: من آن موقع خیلی ترسیده بودم و غریزی از خودم دفاع می كردم. من اصلاً متوجه نبودم چكار می كنم. قضات بامداد روز گذشته بعد از بررسی های گسترده تازه داماد را به افترا قتل به قصاص محكوم كردند. 45302

1397/02/29
14:09:13
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان