یافته های محققان درمورد علت كاهش نرخ ازدواج

یافته های محققان درمورد علت كاهش نرخ ازدواج جوان بین: گروهی از روانشناسان فعال در تحقیقات مربوط به ازدواج بعد از چند دهه تحقیق و پژوهش به یافته های جالب توجهی در مورد علت كاهش نرخ ازدواج در طول نیم قرن گذشته دست پیدا كردند.


به گزارش جوان بین به نقل از سایكولوژی تودی، در این مطالعه مشخص شد كه عامل اصلی كاهش میل به تشكیل خانواده در مردان به وضعیت مالی و میزان درآمد مربوط می گردد و در طول نیم قرن گذشته تعداد مردان موفق به كسب درآمد مناسب برای ازدواج به صورت پیوسته كاهش یافته است.
محققان در این پژوهش برای نخستین بار مفهوم مردان قابل ازدواج و زنان مستقل را در مقابل هم قرار دادند و به این مهم دست پیدا كردند كه در طول نیم قرن گذشته تعداد زنان شاغل و یا حقوق بگیر روزانه به صورت سالانه افزایش یافته است و اختلاف درآمدی بین زنان و مردان در طول نیم قرن گذشته به شدت كاهش یافته است، به صورتی كه در شرایط فعلی زنانی هستند كه درآمد بیشتری از مردان با خصوصیت های یكسان كسب می كنند.
محققان به منظور كسب اطلاعات كافی برای یافتن دلیل اصلی ازدواج نكردن جوانان، ۱۸ هزار داوطلب آمریكایی مجرد با سن ۱۵ تا ۵۰ ساله را مورد بررسی قرار دادند.
روند تحقیقاتی این مطالعه به گونه ای طراحی شده كه وضعیت هر داوطلب به صورت سالانه از ۱۹۶۹ تا ۲۰۱۳ مورد بررسی قرار گرفته و داوطلبان جدیدتر هم در طول زمان به لیست اضافه شده اند.
فاكتورهای اصلی این مطالعه شامل میزان درآمد، شغل، میزان پایبندی به قانون و تحصیلات است.
نتایج ۴۴ سال تحقیق در مورد علت كاهش ازدواج به دو یافته اصلی منتهی شد؛ كاهش نرخ ازدواج در بین مردانی كه به دبیرستان رفته اند و سال های كمی در دانشگاه بوده اند به مراتب شدیدتر از كسانی است كه مدرك كارشناسی را كسب كرده اند.
همینطور وضعیت ازدواج در زنانی كه مدرك كارشناسی را كسب كرده اند هم به مراتب بهتر از زنانی است كه به دانشگاه نرفته اند.
یكی از مهمترین یافته های این تحقیق عدم تاثیر وضعیت مالی در زنان در تمایل به ازدواج است. در واقع زنانی كه به استقلال مالی رسیده اند و درآمد مناسبی كسب می كنند، بیشتر به ازدواج تمایل پیدا می كنند.1397/03/01
19:20:28
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: ازدواج , دانشگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان