معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری مطرح كرد

حل معضل بیكاری در مازندران با مشاغل سبز

حل معضل بیكاری در مازندران با مشاغل سبز به گزارش جوان بین معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری بر لزوم توجه به مشاغل سبز برای حل معضل بیكاری در مازندران تصریح كرد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در نشست با نمایندگان تشكل های مردم نهاد و كارآفرینان استان مازندران اظهار نمود: كارآفرینی زنان سرپرست خانواری كه نقطه ثقل معیشت خانواده به حساب می آیند نیاز به توجه ویژه دارند چون كه اگر به آن توجه نشود باعث تولید صدمه های اجتماعی می گردد.

وی با اشاره به افزایش روند كسب اشتغال توسط بانوان اضافه كرد: هر چند مازندران در زمینه مسائل محیط زیست دارای چالش هایی بوده اما توجه به مشاغل سبزمی تواند هم جنبه اقتصادی و هم جنبه بهداشتی داشته و برای كارآفرینی حوزه زنان و رفع معضل بیكاری استفاده گردد.
ابتكار یادآورشد: مسئله پسماند به عنوان یكی از مشكلات روستاهای مازندران بوده و تشكل های كارآفرینی با همكاری نهادهای دولتی می توانند این مسئله را رفع كرده تا هم زمینه گردشگری فراهم و هم مسائل بهداشتی برطرف شود.
معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری با اشاره به 5. 1 میلیارد دلار اعتبار قانون برای اشتغال روستایی و لایحه اخیر دولت در حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای پسماند از جهت معافیت مالی اظهار داشت: زنان جامعه روستایی و شهری می توانند با عنایت به همین اعتبارات و معافیت مالی در زمینه پسماند و اشتغال سبز كارآفرین باشند.
ابتكار با یادآوری اجرای طرح توان افزایی سازمان های مردم نهاد و تاب آوری اجتماعی خاطرنشان كرد: انتظار می رود سازمان های مردم نهاد در حوزه صدمه های اجتماعی و توان افزایی خانواده ها و زنان ورود پیدا كرده و آن را جدی بگیرند.
معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری شبكه سازی را یكی از فعالیت های قانونی سازمان های مردم نهاد دانست و اظهار داشت: شبكه سازی در حوزه محیط زیست مورد توجه بوده و در حوزه های دیگر هم می تواند راه حل مناسبی باشد.
وی اضافه كرد: بر مبنای آیین نامه مشاركت های اجتماعی كه دولت یازدهم به تصویب رساند، این فرصت فراهم شده كه سمن ها به صورت قانونی شبكه سازی داشته باشند.
ابتكار دیده بانی پروژه هایی را كه در حوزه زنان اتفاق می افتد را امری مهم دانست و تصریح كرد: دیده بانی شامل نقد، ارزیابی و رصد بوده و از توان سازمان های مردم نهاد و رسانه ها می توان برای پروژه های كه در حوزه بانوان تولید می گردد كمك گرفت. 

1396/08/01
21:52:14
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: خانواده , زنان , شاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان