مدیركل مسكن كمیته امداد خبر داد

پرداخت تسهیلات مسكن به مددجویان روستایی

پرداخت تسهیلات مسكن به مددجویان روستایی به گزارش جوان بین مدیركل امور مسكن و امور مهندسی كمیته امداد در دومین گردهمایی سالیانه مدیران ارشد كمیته امداد گزارشی از فعالیت های مسكن مددجویی اعلام نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مهندس ابراهیم بازیان، مدیركل امور مسكن و امور مهندسی كمیته امداد با بیان اینكه امسال برای اولین بار به مددجویان تسهیلات تامین مسكن پرداخت می گردد اظهار داشت: این خدمت با اولویت مددجویان ساكن شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، روستاها، مناطق محروم و مرزی عرضه می گردد.
وی با اشاره به اینكه تسهیلات مسكن به خانوارهای تحت حمایت با هدف جلوگیری از مهاجرات آنها به شهرها یا بازگشت آنها از شهر به روستاها پرداخت می گردد اضافه كرد: این اقدام بر مبنای برنامه ششم كمیته امداد با هدف توسعه عدالت اجتماعی در حال اجراست.
بازیان با بیان اینكه تا آخر امسال ۷۲ هزار خدمت در زمینه مسكن به مددجویان داده می گردد اظهار داشت: ۳۰ هزار خدمت مربوط به خرید یا ساخت واحد مسكونی و ۴۲ هزار خدمت هم مربوط به تعمیر و بازسازی مسكن خانوارهای تحت حمایت است.
بازیان اعتبار تخصیص یافته برای تامین و تعمیر مسكن مددجویان در سال ۹۶ را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: از این رقم ۳۰ درصد از منابع دولتی و ۱۹ درصد از منابع اختصاصی، ۲۴ درصد مشاركت های مردمی و ۲۸ درصد از منابع تسهیلات قرض الحسنه تامین می گردد.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، مدیركل امور مسكن كمیته امداد با اشاره به اینكه تابحال ۵۱ درصد از تعهدات بخش مسكن خانوارهای تحت حمایت اجرایی شده است اظهار داشت: طبق برنامه این نهاد، ۴۴ درصد از اعتبار دولتی مسكن مددجویان به مناطق روستایی، محروم و سردسیر اختصاص یافته است.
وی با بیان این كه خرید خانه جایگزین ساخت مسكن می گردد اظهار داشت: بزودی برنامه جامع مشترك در تامین مسكن مددجویان تدوین خواهد شد.


 

1396/09/09
22:34:34
5.0 / 5
5319
تگهای خبر: تسهیلات , مسكن , مددكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان