محسنی بندپی:

تنها ۲۵درصد مكان زندگی معلولان مناسب سازی شده است

تنها ۲۵درصد مكان زندگی معلولان مناسب سازی شده است جوان بین: رییس سازمان بهزیستی معتقد است كه تنها 25 درصد مكان زندگی برای معلولان در ایران مناسب سازی شده است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محسنی بندپی امروز در جلسه كارگروه اجتماعی شهرستان جهرم اظهار داشت: در سه سال قبل تابحال راهبرد توسعه اقدامات پیشگیرانه در زمینه ی شیوع معلولیت ها و صدمه های اجتماعی از اولویت های این سازمان بوده است .

وی با اشاره به اینكه برای ۷۵ درصد كودكان زیر یك سال اقدامات غربالگری در زمینه های شنوایی و بینایی و غیره انجام می شود، اضافه كرد: برای بیش از ۳ میلیون كودك غربالگری چشم انجام می دهیم .

وی با اشاره به اینكه در بحث اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی اقدام و عمل بر عهده ی سازمان بهزیستی است، تصریح كرد: سامانه ی تلفنی ۰۹۶۳۸ جهت مشاوره بوجود آمده است .

بندپی با اشاره به اینكه لایحه حمایت افراد دارای معلولیت توسط دولت تهیه شده است، تصریح كرد: تنها ۲۵ درصد مكان زندگی معلولان مناسب سازی شده است كه در این زمینه ها بسیار ضعیف عمل كرده ایم .

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینكه ۳ درصد استخدامی ادارات باید از قشر معلولین جامعه باشد اظهار داشت: در صورت تخطی، طبق قانون با مسئولان ادارات برخورد می گردد .

وی با اشاره به اینكه به خانواده هایی كه دارای دو معلول به بالا هستند كمك هزینه تهیه مسكن اعطا می شود، خاطرنشان كرد: تا كنون بیش از ۱۱ هزار نفر در سامانه ثبت نام كرده اند و اگر فردی موفق به ثبت نام نشده می تواند اقدام كنند .

عبادالله رامش خواه، رئیس اداره بهزیستی جهرم هم گزارشی از عملكرد این اداره عرضه داد و اظهار داشت: در شهرستان جهرم 4000 معلول كه پرونده آنها در مركز توانبخشی است وجود دارد و ۶۰۰ مستمری بگیر و نزدیك به ۲۳۰ خانواده تحت پوشش این اداره هستند كه زنان خانواده سرپرستی آنها را به عهده دارند .

رامش خواه اضافه كرد: علی رغم اینكه با كمبود بودجه و عرضه تسهیلات و واگذاری مسكن و اشتغال معلولان با مشكل مواجه هستیم اما با تمام توان برای حل مشكل معلولان تلاش می كنیم .


1396/09/23
12:29:36
5.0 / 5
4785
تگهای خبر: بهزیستی , خانواده , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان