نقش نگهداری از فرزندان در شادی پدران

نقش نگهداری از فرزندان در شادی پدران به گزارش جوان بین بر مبنای نتایج تحقیقات انتشار یافته مشخص شد پدران در زمان نگهداری از فرزندان نسبت به مادران در شرایط یكسان، شادتر هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، محققان دانشگاه كالیفرنیا در ایالات متحده آمریكا سه تحقیق مجزا با ۱۸ هزار شركت كننده در مورد بررسی میزان شادی، رضایتمندی روانی، نشانه های افسردگی و استرس را مورد بررسی قرار دارند.
در تحقیق اول این عوامل در والدین بدون فرزند مورد بررسی قرار گرفت، در تحقیق دوم میزان شادی و دیگر عوامل در مورد والدین دارای فرزند و در تحقیق سوم این عوامل در زمان نگهداری فرزندان توسط پدر و مادر مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج نشان داد میزان افسردگی در مردان بدون فرزند نسبت به زنان بدون فرزند بیشتر است. همینطور در گروه دوم میزان شادی پدر نسبت به مادر با وجود فرزندان بیشتر است.
نتایج تحقیق سوم هم نشان داد میزان شادی پدران در زمان مراقبت از فرزندان بیشتر از مادران در زمان مراقبت از فرزندان است. این میزان شادی در دیگر فعالیت های روزمره مردان مشاهده نشده است.
نتایج این تحقیق نشان داد مراقبت از فرزندان و شادی والدین بر مبنای جنس متفاوت می باشد.
در این تحقیق مشخص شد بازی یكی از عوامل مهم در زمان مراقبت از فرزند توسط پدران است به این مفهوم كه پدران بیشتر از مادران در زمان نگهداری از فرزندان با آنان بازی می كنند.
نتایج این تحقیق در نشریه Personality and Social Psychology Bulletin انتشار یافته است.
1397/11/17
13:44:03
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: دانشگاه , زنان , شركت , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان