منازل خانوارهای دارای 2 معلول سیل زده در اولویت بهزیستی برای ساخت و بازسازی

منازل خانوارهای دارای 2 معلول سیل زده در اولویت بهزیستی برای ساخت و بازسازی جوان بین: رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه در ۹۸ شهرستان درگیر سیل در سراسر كشور برای ۲۸ هزار و ۷۱۱ خانوار مددجوی بهزیستی مبلغی بین ۵ تا ۱۵ میلیون ریال برمبنای بعد خانوار، واریز شده است اظهار داشت: برمبنای برآورد اولیه ما ۳۰۰۰ واحد مسكونی مددجویان كاملا تخریب و ۱۲ هزار واحد باز نیازمند بازسازی و تعمیرات است كه برمبنای تفاهم نامه با بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و سازمان بسیج سازندگی، منازل مددجویان خصوصاً خانوارهای دارای دو معلول در اولویت ساخت و یا بازسازی هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در برنامه تهران۲۰ اضافه كرد: در سیل اخیر به سبب تخلیه به موقع، صدمه ای متوجه افراد حاضر در مراكز بهزیستی شامل كودكان، معلولان و سالمندان نشده است.
بگفته وی، برمبنای اطلاعات سامانه ثبت خسارات ناشی از سیل سازمان بهزیستی ۳۹ هزار و ۲۴۹ مورد خسارت ناشی از سیل با قید كد ملی افراد، احصاء شده است.
رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه در ۹۸ شهرستان درگیر سیل در سراسر كشور برای ۲۸ هزار و ۷۱۱ خانوار مددجوی بهزیستی مبلغی بین ۵ تا ۱۵ میلیون ریال برمبنای بعد خانوار، واریز شده است اظهار نمود: برمبنای برآورد اولیه ما ۳ هزار واحد مسكونی مددجویان گرفتار تخریب كامل شده است و ۱۲ هزار واحد باز نیازمند بازسازی و تعمیرات است كه برمبنای تفاهم نامه هایی كه با بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و سازمان بسیج سازندگی داریم، منازل مددجویان خصوصاً خانوارهای دارای دو معلول در اولویت ساخت و یا بازسازی هستند.
قبادی دانا ضمن اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری برای ترمیم روحیه و كاهش آثار روانی و اجتماعی سیل اشاره كرد: راه اندازی ۵۵ مهد كودك ثابت و سیار برای سرگرم كردن و تخلیه هیجانات كودكان، تربیت و اعزام ۱۳۹ تیم اورژانس اجتماعی با ۲۶۸ نیروی متخصص و ۱۳۴ دستگاه خودروی ویژه به مناطق سیل زده و انجام غربالگری های روانی اولیه انجام شد.
وی ادامه داد: همین طور ۲۲۱ تیم محب (حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا) متشكل از مددكاران اجتماعی، روانشناسان و گروه های مشاوره باز در محل حضور دارند كه تاكنون به ۵۶ هزار نفر نمایش خدمت كرده اند.1398/01/26
15:16:13
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: بسیج , بهزیستی , تربیت , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان