مردم طلاق های صوری را گزارش دهند

مردم طلاق های صوری را گزارش دهند جوان بین: نوعی از طلاق توافقی در بین برخی خانواده ها تحت عنوان ˮطلاق تأمین اجتماعیˮ یا ˮطلاق صوریˮ رایج شده كه هدف آن دریافت حقوق بازنشستگی پدران فوت شده از طرف فرزندان اناث است و به یكی از لطمه ها و معضلات تامین اجتماعی تبدیل گشته است.


ناهید حیدری در گفت و گو با ایسنا، درباره طلاق های صوری اظهار نمود: فرزندان اناث بیمه شده متوفی به شرط تجرد و نداشتن شغل و فرزندان ذكور متوفی بعد از رسیدن به سن ۲۰ سالگی، منحصراً در صورت اشتغال به تحصیل در مقاطع دانشگاهی می توانند از مزایای مستمری بازماندگان بهره مند شوند.
وی ادامه داد: در این میان افرادی از قانون سوءاستفاده می كنند. بیمه كارگران ساختمانی نیز همین گونه است و به سبب جذابیت هایی كه دارد و حق بیمه افراد آن هفت درصدی است، عده ای به فكر استفاده از آن می افتند. در سال های گذشته افرادی كارگرنما و حتی یقه سفید شناسایی شدند كه به صورت غیرقانونی خودرا مشمول بیمه كارگران ساختمانی كرده بودند.
مدیركل تأمین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینكه درباره مستمری اناث فرد متوفی نیز ماجرا همین است و تخلفاتی را در این بخش شاهدیم اظهار داشت: در صورتیكه دختری ازدواج نكرده باشد می تواند از مستمری پدر متوفی خود استفاده نماید، اما وقتی ازدواج كرد از شمول پدر و مادر خارج می شود.
حیدری افزود: به همین علت، عده ای اقدام به طلاق صوری می كنند تا بتوانند از این مستمری استفاده كنند، در صورتیكه حق بیمه تأمین اجتماعی و مستمری آن، حق بیمه شدگان و حق الناس است و بار معنوی دارد. به لحاظ وجدانی هم صحیح نیست حق بیمه ای كه متعلق به فرد دیگری است را به صورت صوری استفاده كنند.
وی از شناسایی و برخورد با متخلفان آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر بازرسان تأمین اجتماعی، مردم هم در حكم بازرسان ما هستند. مردم به ما اطلاع دهند، به محض آنكه گزارشی بر این اساس به دستمان برسد و به این جمع بندی برسیم كه طلاق صوری انجام شده، مستمری را قطع می نماییم و از تاریخی كه بدانیم من غیرحق مستمری پرداخت شده، فرد باید آنرا برگرداند.
منبع:

1398/03/17
14:30:35
5.0 / 5
4353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان