جای کتاب های الکترونیک در جایزه کتاب سال ایلام خالی است

جای کتاب های الکترونیک در جایزه کتاب سال ایلام خالی است معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به روند اجرائی دریافت آثار در پنجمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام اشاره کرد: جای کتاب های الکترونیک در این مناسبت مهم فرهنگی استانی خالی است.


به گزارش جوان بین به نقل از خبرگزاری ایرنا، یونس قیطانی روز یکشنبه در گفت وگویی خبری اضافه کرد: جایزه کتاب سال بعنوان یک جریان مهم فرهنگی، ادبی و انگیزشی نقش و کارکردهای فراوانی در بالندگی و توسعه حداکثری فرهنگ کتاب و کتابخوانی و صنعت نشر دارد، اما جای کتاب هایی که بصورت الکترونیکی منتشر می شوند، در پروسه این جایزه خالی است و می توان اینگونه کتاب های دارای مجوز رسمی را هم بعنوان یک بخش در جایزه کتاب سال استانها جا و مورد توجه قرار داد.
وی ادامه داد: پنجمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام، ویژه آثار منتشرشده در سال ۱۳۹۹ از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با همکاری مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و مؤسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام در نیمه دوم سال جاری برگزار می گردد.
وی تصریح کرد: شورای سیاست گذاری این جایزه از «عمران خودآموز» بعنوان رئیس، «یونس قیطانی» معاون امور فرهنگی و رسانه ای، جانشین، «منصور محبی» کارشناس چاپ و نشر اداره کل، عضو، «ملوک هاشمی» مدیر مؤسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام، عضو و «مرتضی حاتمی»، نویسنده و روزنامه نگار ادبی، عضو، تشکیل شده است.
معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام افزود: باتوجه به گسترش فضای مجازی و تغییر ذائقه مخاطبان به خواندن کتاب های الکترونیکی و تمرکز و توجه به کتاب های شنیداری و نیز رغبت ناشران و مؤلفان در تولید اینطور کتاب ها می توان امیدوار بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه کتاب های الکترونیکی و شرکت در جوایز کتاب سال راه حل و ساختاری تازه عرضه نماید.

قیطانی اظهار داشت: ذائقه مخاطب امروز به سمت و سوی کتاب های الکترونیکی تغییر مسیر داده، هر چند جایگاه سنتی کتاب کاغذی هیچ گاه از بین نخواهد رفت و کمرنگ نمی گردد و کارکردش در طول زندگی انسان معاصر تاریخی و ماندگار است اما توجه به نوع ذائقه خوانداری مخاطب توسط مولفان و ناشران یک رفتار حرفه ای در صنعت نشر کتاب است.

عضو شورای سیاست گذاری جایزه ی کتاب سال استان ایلام افزود: پنجمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام در حال انجام می باشد و این رویداد مهم بطور مستمر با همکاری معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل، مؤسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام و با همراهی همیشگی و همه جانبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاران ساعی این معاونت و مؤسسه مورد اشاره، اختتامیه این جایزه را در نیمه دوم سال برگزار خواهیم کرد.

قیطانی اشاره کرد: میزان استقبال مؤلفان و ناشران محترم و علاقه مندان به این رویداد فرهنگی، مطلوب و قابل قبول است و آثاری که به دبیرخانه رسیده توسط همکاران درحال بررسی است تا بعد از آماده سازی و انجام امور اداری جهت داوری به وزارت ارسال شود.

1400/05/24
13:35:41
5.0 / 5
263
تگهای خبر: شركت , صنعت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان